Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet ez alkohol intolerancia...

Lehet ez alkohol intolerancia vagy allergia?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egyre kevésbé bírom az alkoholt, szinte már kis mennyiségtől (pl. 3, 4 pohár bor) is egész másnap (és aznap) borzasztó rosszul tudok lenni. (Bármi más alkoholtól is) Ez régebben nem így volt sokkal többet bírtam. Ha mindig iszom közötte vizet és fröccsben iszom meg (tehát folyamatosan hígítom) akkor is. (Enni is mindig eszek) Olyan mintha ,,napról napra” kevesebbet tolerálna a szervezetem. (21 éves vagyok és a régebben alatt 18 éves kort értek, szóval azért tartom ezt durvának, mert 3 év leforgása alatt nagyon sokat romlott a helyzet) Lehet, hogy az allergia fokozatosan és nem rögtön alakul ki? Van bármi tipp erre, hogy mitől lehet?

2022. okt. 8. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Hisztamin intolerancia, ha csak a bor csinálja. A májfunkciódat mikor nézték utoljára?
2022. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem csak a bortól. Fél éve és ott minden rendben volt.
2022. okt. 8. 16:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Van, ismerosomnek volt allergiaja az alkoholtol.
2022. okt. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!