Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mérgező lehet a dió? Úgy...

Mérgező lehet a dió? Úgy tudom, hogy régen tárolt diók esetében gombásodás alakúlhat ki és az toxikus és nem érdemes megenni. Mik a diómérgezés tünetei?

Figyelt kérdés

2022. okt. 13. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. A romlott dión látszik, és érződik, ha rossz, senki nem fogja felhasználni, megenni.
2022. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zcom09 ***** válasza:
100%

Persze mint minden más élelmiszer a dió és megpenészedhet/megromolhat. De ettől még nem a dió mérgező hanem a gomba, így nem diómérgezést kapsz. Az meg hogy milyen tünetei lehetnek egy gombával szennyezett ételnek, eléggé széleskörű. Hasmenés, hányás, émelygés, eszméletvesztés, görcsrohamok, hallucináció stb.. De ezek persze a legrosszabb esetek, a legtöbb esetben az embernek semmi baja nem lesz egy kis penésztől (de azért nem jó kísérteni a sorsot).


De a dió inkább hajlamos az avasodásra, főleg ha sokáig áll. Amit elég könnyen észrevenni az ízén, viszont csak az avasodástól nem lesz mérgező. Elméletileg teljesen ehető csak nem túl kellemes.

2022. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem arra gondoltam, hogy maga a termés mérgező, hanem pl. gombák miatt, de mivel így is lehet olvasni róla azért kérdeztem így. A-miatt kérdezem, hogy pár napja ettem valamivel ebéd után egy maréknyi pár éve tárolt, de jónak kinéző diót almával - bár a szemek barnásak voltak, de jó volt az ízük. Ezután kb. 2 órával elkezdtem szédűlni, nekimenni dolgoknak, hányingerem is volt és nagyon rossz volt a közérzetem. Nem fájt semim. Nem tudtam mire gondolni, azt hittem a Covid jött vissza, de csináltam tesztet, az jó volt. Mértem a cukrom az is 6.2 volt. Ez az állapot még ma is tart már 3. napja, bár már csökkenőben, de még most is "kóválygok" eléggé. Mit kellene tennem, gondolom esetleg hashajtás, vagy valami tisztítás, mivel mérgezést kaphattam a megbújó gombáktól.
2022. okt. 13. 23:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a dió jó volt ízre garantáltan nem volt semmi baja! Eszedbe ne jusson hashajtót szedni.

Ha hipochonder vagy a pszichológusoddal beszélgess!

2022. okt. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt, hogy mi bajod van azt nem tudom, de ennek a dió evéshez semmi köze. Nem kell hashajtózni,3 nap alatt már régen kiürült.
2022. okt. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Menj inkább pszichológushoz, mert beteg vagy.


Nekem is szr a gyomrom, valami vírusos izé miatt, mégsem az ételmérgezésen kattogok.

2022. okt. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!