Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Minek a következménye lehet,...

Minek a következménye lehet, hogy csípés szerű kiütéseim vannak egy seb miatt? Többi lent.

Figyelt kérdés
A problémám augusztus közepe-vége körül kezdődött. Egy új bőr cipő a jobb lábamon kidörzsölte a sarkam. Ezek után nem vettem fel, azonban a seb nem a megszokott formában jelent meg, szval olyan volt, mint egy szúnyog csípés ami sebes. Folyton viszketett és akkor nagyon sok szúnyogcsípés volt a lábamon alapból is. Augusztus utolsó hetében már annyira kellemetlen volt, hogy csak papucsban voltam mindig. A “csípés” egyre pirosabb volt és a bokám is feldagadt. Így kaptam két szép papucsot, hogy majd a suliba is úgy megyek szeptemberben, ameddig be nem gyógyul. Emellett fásliztuk a lábam. A dagadás lehúzódott, néha visszajött. Elmentünk vele a háziorvoshoz, aki aztmondta, lehet sebészet lesz a vége, ugyanis már bezáródott a seb és ha párakötéssel pár napon belül nem húzódik le, akkor felnyitják, kiürül a genny. A párakötés segített és mire azthittük, hogy teljesen leszárad a seb, a jobb vádlimon megjelent egy kemény gyulladt, csípés szerű valami, még a nadrág ahogy hozzáért az is fájt. Ugyanúgy viszketett az is. Szerettem volna elmenni a háziorvoshoz, hogy megmutassam, de annyira lekezelően beszélt már az ajtóban is (azt feltételezte, hogy nekem aztán biztosan nincs semmi bajom, igazolásért jöttem stb), hogy inkább hazajöttem és kértünk időpontot egy magán bőrgyógyászhoz. Egyre több ilyen viszkető kiütésem lett, azon az egy lábamon. Miután elmentem a magánorvoshoz, írt egy kenőcsöt a sarkamra hogy puhuljon mert nagyon kemény lett a párakötés miatt. És a cetirizin nevű allergia gyógyszert amit reggel este szedek most kúraszerűen. Aztmondta, hogy ezek allergias kiütések lehetnek, a sarkamon lévő csípés miatt, mert valszeg allergiás vagyok az ismeretlen eredetű csípésre ami a sarkamon volt. Na de most az a problémám, hogy hiába szedem a gyógyszert, így is vannak rajtam kiütések, és a bal lábamra is jött egy tegnap. Valakinek volt már ilyen? És hogy oldotta meg? Nagyon csúnya heges a lábam, jó lenne már ha eltűnne róla az összes folt, és nem jönnének ki ezentúl.
2022. okt. 17. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem valami fertőzés, orbánc. Arra antibiotikum lenne jó, ha az. Vérképed mikor nézték?
2022. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, nekem hasonlóan kezdődött a pikkelysömör :(
2022. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen. Fenistil leviszi a duzzanatot és a kiütést, plusz felirathatsz oxycort sprayt, abban van AB is, az is jó erre, a kettővel kb. pár nap alatt látható a javulás.
2022. okt. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!