Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Rákallergiával el mernétek...

Rákallergiával el mernétek menni egy olyan helyre, ahol azt mondták, hogy nem tudják garantálni, hogy nincs keresztfertőzöttség?

Figyelt kérdés

Lenne meghívásunk egy helyre, ahol rák is van az étlapon. Viszont mikor ezt megláttam, felhívtam a helyet s azt mondta aki felvette, hogy nem tudja garantálni, hogy nem lesz szennyeződés mert ugyanott sülnek a dolgok, viszont esetleg megpróbálhatják minimalizálni a dolgot, esetleg némely ételüket máshol elkészíteni. Ezek után sajna akkor se tudnám jóízűen megenni a dolgokat, ha tényleg figyelnek rá, az ördög nem alszik alapon. Így viszont, hogy nem tudok enni semmit ott, nem nagyon érzem értelmét elmenni, hogy 2-3 órát üljek ott és semmit csináljak.

Ti elmennétek? Vagy lemondanátok megmondva az őszinte indokot?



#allergia #étterem #meghívás #nem garantált #keresztszennyeződés
2022. okt. 29. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lemondanám.
2022. okt. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, hogy mennyire súlyos az allergiád. Ha nagyon, akkor egyértelműen le kell mondani, de ha nem annyira és viszel Epipent, akkor mehetsz. Olyasmit érdemes rendelni, amit nem olajban sütnek: leves, rakott zöldség, puding, kávé, stb.
2022. okt. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát akkor szerintem skip lesz. Elvileg 75x-öse a határértéknek az allergiám, sose próbáltam még, de nem is akarom, hogy ez mit jelent.

#2, sajnos nincsenek nagyon ilyenek, kifejezetten egy féle kajájuk van, max üdítőt tudnék inni, de annak meg nem látom értelmét.

2022. okt. 29. 15:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki jobban jár, ha nem mész.
2022. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#5 ennek nem tudom mi köze a rákra való érzékenységhez :D De biztos.
2022. okt. 29. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos allergiával semmiképp nem kockáztatnék, hisz az nem vigasztalna hogy mennyire kicsi volt az esélye, ha mégis baj van.
2022. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kizárt.


Gluténérzékenyként sem eszem olyan helyen, ahol keresztszennyeződés lehet, és ez nem okoz pl anafilaxiás sokkot, mint egy rák, vagy mogyoró.

2022. okt. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!