Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha jelenleg allergiás vagyok,...

Ha jelenleg allergiás vagyok, akkor szedhetek be Augmentint?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két hónapja allergiás tüneteim vannak, nem tudják az orvosok sem, hogy mitől. Még sosem voltam semmire allergiás.

Viszkető kiütések vannak a bőrömön, ekcéma, a szemem körül a bőr száraz, fel van dagadva, a szemeim pirosak, viszketnek.


Vasárnap beteg lettem. Elmentem tegnap este orvoshoz, aki Augmentin Duo-t írt fel nekem.


Ma tudtam csak délután kiváltani és ezt olvastam a betegtájékoztatóban:

"Az Augmentin DUO egyes meglévő állapotokat súlyosbíthat, illetve súlyos mellékhatásokat okozhat. Ezek közé tartoznak az allergiás reakciók."


Most, hogy allergiás vagyok félek, hogy a gyógyszer súlyosbítja a tüneteket.

Az orvosom holnap délután fog csak rendelni, akkor megpróbálom elérni.


Ti szedtetek Augmentint, mikor allergiások voltatok?


Köszönöm a válaszokat!



2022. nov. 23. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mire vagy allergiás, az allergia ugyanis nem csak annyiból áll, hogy van vagy nincs, az is számít, hogy MIRE vagy allergiás.


Ez a figyelmeztetés azért szerepel az Augmentin betegtájékoztatójában, mert sok allergiás beteg nem csak egy dologra allergiás, és mert az Augmentin elleni allergia nem specifikus csak erre az egy gyógyszerre: ha egy penicillinszármazékra produkáltál már allergiás reakciót, akkor az összes többire is fogsz.


Szóval a kérdés igazából az, hogy penicillin típusú gyógyszerre volt-e már valaha allergiás tüneted. Ha nem, akkor nyugodtan beveheted az Augmentint.


Én is elég sok mindenre vagyok allergiás (földimogyoró, sokféle pollen, kutya és macskaszőr, penész, stb...) de antibiotikumokra nem, így szedtem már sokszor Augmentint (sőt, intravénásan is kaptam) és sose volt tőle semmi bajom.

2022. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A válasz rém egyszerű. Ha az Augmentinre vagy allergiás, akkor ne szedd be. Ha nem az Augmentinre, hanem valami másra vagy allergiás, akkor szedd be.
2022. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Gyógyszerre nem vagyok allergiás, Augmentint régen is szedtem. Akkor be fogom venni :)


Köszönöm szépen a válaszokat!

2022. nov. 23. 21:52
 4/4 Bécs P válasza:

Tudom, h késői a válasz valszeg, de ha az amoxicillin-re, ami egy penicilin származék, vagy allergiás, akkor nem szedheted, ha nem vagy, akkor igen.

Egyébként javaslok mellette egy jó probiotikumot (pl. Enterol), mert ugyan jó a gyógyszer, de gyomor-bélrendszeri szövődményei lehetnek.

2023. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!