Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi a különbség a táplálékintol...

Mi a különbség a táplálékintolerancia és az ételallergia között?

Figyelt kérdés

Kórképben, tünetekben, fiziológiailag lejátszódó folyamatokban, kezelésben stb.

Gasztroenterológus, vagy allergológus foglalkozik vele?



2022. nov. 30. 08:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Semmi. Ugyan az csak más szavakkal. Gasztroenterologushoz kell menni.
2022. nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ugyanaz a kettő, egyáltalán nem mindegy miről van szó. Belgyógyászat, gasztroenterológus, dietetikus segítségét kérd. Első körben talán a háziorvosodhoz menj, tud-e konkrétan ajánlani valakit.
2022. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Az intolerancia azt jelenti hogy valamilyen módon rossz hatással van rád az adott étel. Pl fáj tőle a hasad, megy a hasad mert nem szívódik fel rendesen, vagy éppen székrekedést okoz stb.

Az étel allergia egy immunológiai mechanizmus, ahol a szevezeted úgy érzékeli hogy a kaja ami bevittél az árt neked, és megátmadja, mintha egy vírus/baci stb. kerülne a beleidbe és ez okozza a tüneteket, szintén lehet hasmenés pl., de akár láz, véres széklet kipattogás stb. stb.

Elkülönítése vérvétel és gastroeneterológiai vizsgálat, valamint allergia teszt szükséges.

Háziorvos ad beutalókat.

2022. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

A fiam allergiás. Azt mondta neki a gasztroenterológus, hogy ez nem múlik el, mint az ételintolerancia. Örökre megtagadása, nem lehet belőle meggyógyulni.

A dietetikus szerint ha elég ideig mellőzzük az allergén ételt, akkor vissza lehet vezetni az étrendbe, és ha nincs panasz, akkor lehet fogyasztani. Az orvos szerint ez hülyeség.


Szerintem meg ha valaki valamitől nincs jól, azt kerülje. Mindegy, mi az oka.

2022. dec. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem tudom, mit írtam, amit a telefonom örökre megtagadása mondatra változtatott, de valószínűleg valami olyasmit, hogy az örökre megmarad. Mivel most is erre akarta javítani, biztos.😃
2022. dec. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én nem szeretem a végletekben gondolkodó orvosokat, örökre soha ez már így marad stb. Már csak azt is kizárja hogy az orvostudomány annyit fejlődjön, hogy meggyógyíthassa. Maga szakmájában sem bízik.

Voltak vannak és lesznek gyógyulások lehetetlen helyzetekből, aki ezt kizárja meglehetős pesszimista és még fontosabb hogy ezt terjeszti is.

2022. dec. 1. 09:08
 7/16 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem. Lehet próbálgatni, de ha gondot okoz, kerülni kell. Nem véletlen, hogy tüneteket okoz. A tünet egy dolog, a betegség, ami még a háttérben kialakul, az meg már komoly lehet.

A fiam is evett már azóta allergén ételt, és némelyik nem is okozott akkor tünetet. De túlzásba nem viszi, mert az éveken át tartó hasmenés nem felejthető. Meg az ekcéma, hajhullás... és ezek mind elmúltak, amikor elkezdett diétázni.


Több orvost is érdemes meghallgatni, de a szervezetednél jobban egyik sem tudja, mi a jó neked.

2022. dec. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Egyik-másik sem múlik el.


Az intolerancia legtöbbször emésztőszervrendszeri tüneteket okoz, pl felszívódási zavar, puffadás, és egy idő után akár krónikus gyulladás (jellemzően a belekben). Ez kellemetlen, és ugyanúgy száz százalékos diétát igényel, viszont nem okoz akár azonnali halált, mint egy allergia (pl mogyoró).

2022. dec. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezt vitatom. A fiamnál allergiát mutattak ki a zellerre és a mogyoróra is, holott amikor ette, semmilyen tünete nem volt, ezek okozhatnak akár halált is.

De allergiás a szójára, búzára is, ezek kiemelt allergénként szerepelnek az élelmiszerek csomagolásán, és allergiás a paradicsomra és a citrusfélékre is.

Ezek meg nincsenek jelölve, úgyhogy folyton böngészni kell az apró betűket.


De mindre allergiát mutattak ki.

És a tünetei foltos kopaszodás, ekcéma, hasmenés, hasfájás volt, és néha torok- és hátfájás, nyáladzás.


Elhagyta ezeket, és minden elmúlt.

2022. dec. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9. értem de inkább azt fogalmazd meg ezek által hogy mi a különbség kettő közt?
2022. dec. 4. 14:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!