Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz intolerancia vizsgálat,...

Laktóz intolerancia vizsgálat, hogy történik?

Figyelt kérdés
Áprilisra kaptam időpontot gasztroenterológushoz, de azt olvastam ő csak tovább küld vizsgálatra. Ez igaz? Nem tudja egyből elvégezni a vizsgálatot? És akkor majd fél év után kiderül az eredmény?
2023. febr. 2. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de régen egy kolléganőm volt ilyen vizsgálaton, több órás a vizsgálat. Valami laktózos lötyit kell inni és bizonyos időközönként egy szondaszerűségbe belefújni, felírják az értékeket és abból mondják meg, hogy laktózérzékeny-e valaki. Gondolom elsőre kikérdeznek a panaszaidról, hogy eldöntsék, indokolt-e a vizsgálat.
2023. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A laktózintoleranciára a legjobb a genetikai teszt, hozzá egy egyszerű vérvétel vagy nyálminta kell . Nem tudom TB támogatottan is el lehet e vegeztetni. De konkrétan a kérdésre válaszolva: Van olyan gasztro ahol azonnal leveszik a rendelésen a vért az első vizsgálatnál , de van olyan is ahol csak adnak egy beutalót és elküldenek laborba. Attól függ.
2023. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ezer eve volt, de pl csak siman egy vervetel volt, ami kimutatta.


Amugy nem egy nagy cucc maganban megcsinaltatni, kb 12-20 ezer forint kozott van es szerintem egyszerubb mar eredmennyel menni a dokihoz aprilisban, mert nyilvan o nem fog ott helyben allergia vizsgalatot csinalni :D

Tovabbkuld, persze, aztan arra is varhatsz 5-6 honapot.

2023. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 edi11 válasza:
Éppen most vizsgálnak... a háziorvos beutalót ír a gasztroenterológiára. Ott kiírnak egy terheléses laktóz labort, ez kórháztól függően kilégzéses teszt vagy többszöri vérvétel. Nekem utóbbi volt. Reggel vettek vért, majd meg kellett innom egy 75 gr. laktózt tartalmazó italt (a laktózt nekem kellett megvenni a gyógyszertárban, receptre). Fél óra múlva újra vettek vért, majd még 2x, összesen 4x. Az egész kb. 2,5 órán át tartott. A laboreredményben ha legalább 1 egységgel nő a vércukor szint a vérvételek között, nem vagy érzékeny. Ha nem nő vagy csökken, érzékeny vagy. Nekem lesz még béltükrözésem is, és a laborban vett vérből nutritív panelt is néztek.
2023. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Életem egyik legrosszabb élménye volt a terheléses vizsgálat. 1 liter tejnek megfelelő laktózt itatnak meg veled. 2 napig szenvedtem utána. Ha egy mód van rá, a vérvetelt csináltasd meg.
2023. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!