Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tetoválás esetén a kék festékk...

Tetoválás esetén a kék festékkel vigyázzak?

Figyelt kérdés

Az első tetoválásomat szeretném csináltatni. 2003-ban egy vegyszeres tisztításos munkahelyi esemény után (10 órán keresztül tisztítottam gépeket védőeszköz nélkül, tisztítószerrel) bedurrant (bevörösödött, égett, viszketett, felpuffadt) mindkét tenyerem és az arcom, ennek folyományaként elvégeztek rajtam akkor egy 72 órás Epicutan tesztet, amely kiadta (2 keresztre), hogy allergiás vagyok a Wollwachsalkohole (magyarul gyapjúviasz) összetevőre, ami kb. minden tisztítószerben és egyéb kozmetikumban megtalálható. Na ezt nem láttam még sehol tetoválással együtt említeni, VISZONT a teszt "mellékeként" kijött egy olyan, hogy (szintén 2 keresztre) elvileg allergiás vagyok a kobaltchlorid-ra is! Nos, azt olvastam a kék festék kobaltszármazékokat tartalmazhat, szóval jól gondolom, hogy jobb, ha ettől tartózkodok? (Nem képezi egyébként a jelenlegi projekt részét a kék szín.)


Amúgy profi tetoválóhoz készülök, stúdióba, rengeteg munka van már mögötte ismerősöknek is, gondokról nem tudok, természetesen értekezni fogok vele a napokban, előfordulhat, hogy csinál egy festéktesztet ő is, mivel az első tetoválásom amúgy rögtön egy 6 órás munka lesz.


Köszönöm a válaszokat előre is.


2023. febr. 20. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel allergiás vagy rá, igen.
2023. febr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Anno egyébként majdnem megszívtam: olyan munkahelyen dolgoztam, ahol forraszanyagokkal is érintkeztem, és hát az allergológus mondta is, hogy a tüneteimet akkor tuti a tisztításos buli miatt a gyapjúviasz idézte elő, ám de necces lett a helyzet, mert kobalt-chlorid miatt akár ki is rúghattak volna (nem tette végül az üzemorvos, mert mindenki számára világos volt, hogy a tisztítószer vágott ki, de amúgy azóta sem volt gondom se a kobalttal, se a gyapjúviasszal). Arról nem is szólva, hogy az eredeti szakmám elektronikai jellegű, szóval forrasztani is szoktam, plusz jelenleg fémiparban dolgozok (10+ éve, nc/cnc forgácsolás, marás) ahol egész biztos, hogy a kobalt akár több formában is jelen van (és még fémen túl a szálló porban is), szóval hála az égnek semmi bajom, de nem szeretnék hazardírozni, mivel bármikor kiugorhat az allergia az életem során.
2023. febr. 21. 09:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bőrön még neccesebb a dolog, így jól teszed ha elkerülöd valóban
2023. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is azt ajánlom, maradj a fekete tetkónál vagy esetleg egyéb, a kéket kerülő színeknél. (Értem úgy, hogy a zöldet, lilát is kerülném.)
2023. febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Fekete és fehér lett használva. Március 1-jén készült, bő 5 órás munka volt, semmi probléma! :)
2023. ápr. 8. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!