Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcémára mit javasoltok?

Ekcémára mit javasoltok?

Figyelt kérdés
a két ujjam közt már egy ideje ekcéma van ( tudom h az mert már volt egy pár helyen ekcémám) . tudnátok javasolni valami jó krémet erre ?
2023. márc. 4. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szteroidos krémeket fognak írni, de ha lehet azt ne használj. Könnyen kialakul a függőség és egyre nagyobb területen lesz ekcéma, közben meg egyre kevésbé hat. Csodaszernek tartják, van akinek elmulasztja és sose tér vissza, de akinek nem jön be az nagyon megszívja vele. Ezt csak azért írom le, mert én 20 évig használtam, aztán topical steroid withdrawal-on mentem keresztül 9 hónapig, senkinek se kívánom. De azóta nincs ekcémám!!!


Minél kevesebb víz érje, és próbáld meg megtalálni a kiváltó okot, ha van. Hordasz újabban valami ékszert, új parfüm, dezodor, tusfürdő, mosószer? Ételallergia, ételintolerancia, bélflóra állapota rendben?


Krémek közül egyedül az olaszországból rendelhető MOST Peg krémekről olvastam, hogy 100%osan hat. Ajánlom az ekcémá-sokk és a tsw, tsa, rss - szteroidfüggőség nevű fb csoportokat, fájlokat végignèzni.

2023. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segitségedet!! hát az a baj h mindig váltogatom az ilyen mosószer meg tusfürdőket igy nem tudom :/ nekem hála istennek ilyen 2-3 évente van ekcémám valahol ki szokott jönni..volt fülem mögött volt h tusfürdőtől ami parfümös volt a karom meg arcom is volt alapozotol... köszönöm megkeresem ezeket :)
2023. márc. 4. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Anesztesként kevéssé értek a bőrgyógyászathoz, de mivel magam is érintett vagyok, nekem a Phlogosam kenőcs bevált (vény nélküli), csak nyílt sebbe ne kerüljön. Jobbulást!
2023. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen megnézem :)
2023. márc. 4. 21:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!