Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tegnap este sokat ittam...

Tegnap este sokat ittam alkoholt, es most reggelre a kezem, a hatam, a nyakam viszketo kiuteses. Ego erzes van minden testreszemen, ahol vannak ezek a kiutesek. Valaki?

Figyelt kérdés
Valaki tapasztalt mar ilyet? Tudnatok irni errol valamit?

2023. ápr. 29. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű a kiütés?

Csalánkiütés? Hisztamin intoleranciára gondolnék elsősorban. Túlzásba vitt alkoholfogyasztás simán produkálhat csalánkiütést, akik hisztamin érzékenyek.

2023. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a hisztamin intolerancia, ha iszok alkoholt, nálam is előjön. Cetirizint szoktam rá szedni, attól el szokott múlni, az antihisztamin.
2023. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, csalánkiütés. Mennyi idő alatt múlik el kb? És az normális, ha a nyakamtol a kezemig hasamig terjed?
2023. ápr. 29. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy a hisztamin intolerancia csalánkiütést okoz, normális. Antihisztamint kell rá szedni, hamar elmúlik. Az ivás nem normális. Keress szakembert, ha egyedül nem tudod feldolgozni a problémáidat és nem vagy képes normális életvezetésre. Később a kiütés lesz a legkisebb problémád. Amúgy nem érdemes tesztelni az antihisztamint, mert egy komolyabb allergia esetében (itt a nagy kiterjedés miatt komolyabb érzékenység van), könnyen okozhat légút elzáródást is a vedelés, ha annyira megduzzad a nyálkahártya.
2023. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok alkoholista, semmi ilyen!! Havonta a baratokkal osszeulunk inni, akkor szoktam csak. 10 órája folyamatosan vakarózik kb, es nem mulik el. Az normalis?
2023. ápr. 29. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez az egy tünet számtalan érzékenység vagy konkrét irritáció tünete lehet, fertőzéseknél se ritka. Így, hogy egyszeri, lehet, hogy az is marad. Ha jobban bekarmoltál, mint szoktál, és azért tulajdonítod annak, akkor kérdezd meg magadtól: emlékszel-e mindenre? Hol sikerült dudva közé feküdni, ki öntögette rád a buborékfújóból a nyenyenyunyát, haver asszonya növényfújkodás közben rád-rádlőtt-e a permetező flakonnal ismeretlen összetételű valamit? Vagy csak filmszakadás, mögötte az összes lehetőséggel? :)
2023. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!