Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kecskeméten most mi virágzik,...

Kecskeméten most mi virágzik, amely allergiát okozhat?

Figyelt kérdés
a nővérem folyton tüsszög valamitől. Hársfa? Vagy mi jellemző?
2023. jún. 25. 01:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szegedi adatot találtam legközelebbit, pár nappal ezelőttit. A csalánfélék (+++) és a pázsitfűfélék (++) virágoznak, meg gondolom a sok eső miatt bizonyos gombarészecskékből is több van (ún. Alternaria, ++). A fenyő, lórom, útifű, hárs csak egy pluszjelet kapott.


Szóval én a csalán-pázsitfűfélék párosra tippelnék. Szerintem a pázsitfűfélék gyakrabban okoznak allergiát, de nem vagyok szakember.


Itt nézheted, ha kijön a friss adat, van egy link egy pdf-re a közepén, szerintem az a legjobban átlátható.


[link]


Amúgy valami beltéri is lehet, pl. házipor. Nekem az akkor jön elő, ha nedves hajjal fekszem le vagy nagyon megizzadok. Szerintem a nedvesség miatt felpörög a szaporodásuk. 60 fokon ki kell mosni az ágyneműt, legalább a huzatokat és lehetőleg a kispárna belsőt is. Attól elpusztulnak az atkák, amik ezt okozzák. De persze újra el fognak szaporodni, teljesen kiirtani nem lehet.

2023. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!