Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez bármikor továbbfajulhat?

Ez bármikor továbbfajulhat?

Figyelt kérdés
6 éves koromban nagyon erősen begyulladt a szemem, kiderült, hogy allergiás vagyok. Azóta évekig szezonosan az allergia miatt problémáim voltak ezzel. 3 éve már más tüneteim is vannak, például orrfolyás, orrfájdalom, orrdugulás, tüsszögőrohamok, szem bevérzés és gyulladás, fül- és torokviszketés, bőrviszketés, fáradékonyság és minden is. A prick teszten 26 dologból 8 allergént találtak, de gondolom vérvételből több lenne. Arra sajnos nem volt lehetőség. Pollenek, ételről eddig nem tudok és macskaszőr. De folyamatosan fedezek fel újabb dolgokat. Eddig nem volt soha kersztallergiám, de most a dinnye okoz a parlagfűvel. Viszket a torkom, fáj, és kis piros hólyagok jelennek meg a torkom hátsó részén. Az allergológus azt mondta, hogy ha erősek a tünetek (már pedig erősek) akkor szedjek gyógyszert, nehogy tovább fajuljon. Nagyon félek, hogy egyik napról a másikra esetleg ételekre is kijön és anafilaxiás sokkot kapok vagy esetleg asztmás leszek. Kamasz korú vagyok egyébként. A szüleim azt mondják, hogy ami nem öl meg, az megerősít, így nem gyógyszereznek be fölöslegesen. Engem pedig nem fognak kiszolgálni a patikában. Meg egyébként is vényköteles gyógyszerekről beszélünk, úgyhogy orvossal kéne találkoznom. De nem érdekli a szüleimet. Mindkét szülőm allergiás, főleg pollenekre ők is. De van, amilyen ételekre tüsszögőroham vagy hányinger jelentkezik náluk. Így valószínű volt, hogy öröklöm majd. És így lett. Nagyon félek, hogy elfajul, mit tegyek?
2023. júl. 19. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Elso korben ne panikolj, nem kell feleslegesen.


Csomo veny nelkuli allergia gyogyszer van egyebkent, de ha elmultal mar 14, elmehetsz egyedul is orvoshoz, nem kell, hogy a szuleid kisergessenek.


En is allergias vagyok jopar dologra, etelallergiam is van, de elek. Lordestint szoktam amugy szedni ilyen szenanathas tunetekre, nekem az eleg, de nem szedem rendszeresen en se, csak bizonyos idoszakokban.


Patikaban miert nem szolgalnak ki? Ki vagy tiltva? :D

2023. júl. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kiskorúakat nem szolgálnak ki. Szedtem már minden féle vény nélkülit, egyik sem használt.
2023. júl. 19. 17:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Dehogynem.
2023. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!