Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Orrsprayt miért nem lehet...

Orrsprayt miért nem lehet hosszabb ideig használni?

Figyelt kérdés

orrmelléküreg-gyulladásom van, aminek a kezelési ideje 3 hónapos is lehet.

A doki azt mondta, hogy lehetne gyorsítani szteroidos orrspray-vel, de azt inkább nem kértem.


Az állandóan eldugult orrom, és fejfájásom miatt nehéz ezzel együtt élni.

Sima orrspray-ra is nagyon jól reagál, ha befújom utána dől belőlem a takony.


De azt mondták, hogy 1 hétnél tovább nem lehet nasivint használni, én most kezdtem el 2 napja.


Mi lesz, ha mondjuk 2 hétig használom? Mire kell számítani? Mert erről sok infót nem találtam.


Addig akarnám használni, amíg nem javul meg.


(CT vizsgálat mutatta ki, hogy a fejfájást a gyulladás okozza)


2023. júl. 27. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert függőséget okoz..
2023. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert hozzászoksz. Idővel egyre kevésbé fog használni, a mellékhatás pedig pont az orrdugulás. Egyre több kell belőle, gyorsan rákattan az ember, leszokni pedig, habár nem tragédia, de kellemetlen. Ilyen esetben pont szteroidos orrsprayvel lehet ezt orvosolni. Inkább kérd azt.
2023. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rá lehet szokni,mert utána pár napig eldugultság èrzès van,ès ha veszel mèg egyet,már mèg inkább eldugul ha abbahagyod.Ès akkor megveszed a harmadikat,ès így tovább.Az első, második után ki kell bírni,pár napig, aztán magától elmúlik.Vannak orrspray függők.Ez nem vicc.
2023. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha hozzászoksz akkor akkora dugulást okoz hogy képtelen vagy nélküle élni


Én az első télen amikor a gyerekem Bölcsis lett én meg dolgoztam, észre se vettem h hozzászoktam. Annyi teendőm volt h mindig fújtam amikor kezdett dugulni mert nem bírtam gondolkodni se ha nem kaptam levegőt. 4 tubussal vettem amikor megijedtem h már nathÁm sincs de képtelen vagyok fél napot ki kibírni nélküle.

Nagyon nehéz volt leszokni

Azóta tényleg nem használom 1-2 hétnél tovább

2023. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most is el van dugulva, úgy, hogy nem használtam előtte.


Amúgy a krónikus orrdugulás okozta a gyulladást és attól van fejfájásom. Elég jól elmagyarázta a doktor.


Nem tudom mennyire könnyű hozzászokni, de mint az esetem is mutatja az sem jobb, ha félek használni és utána szteroidos dolgokat kéne használjak rá.


Remélem 1-2 hét alatt javul. Amit írtatok, hogy 2 hétig még határeset. Ha 2 hét után sem szűnnek a panaszok visszamegyek a dokihoz.

2023. júl. 27. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jol tudom, a szteroidos nem okoz fuggoseget, a tobbi igen, bizonyitottan. Tudom, a szteroid nem jatek, otthon nem is tudom, hogy kaphato.
2023. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 hétig még használhatod, de tovább tényleg ne, akkor se, ha nehezen bírod nélküle. Ha rászoktál, vagy ha még az alapprobléma nem múlt el, szteroidosra kell váltani. A kis dózisú, lokálisan alkalmazott szteroidnak nincs igazán mellékhatása.


Egyébként a szteroidoson kívül például az allergiára való orrspray-t is szabad tartósan használni (már amelyiket), kifejezetten a nyálkahártya-lohasztó az, amelyik hozzászokást okoz.

2023. júl. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!