Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Iszonyatos tüsszögési roham...

Iszonyatos tüsszögési roham hajmosás után, valaki tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a samponokban van-e valami allergén, vagy ahogy a hajamból kimosom a port, az okozhatja... nem értem. Balzsamot, kondícionálót én nem használok, samponból meg mindig mást, többnyire natúrkozmetikumot (bár azokban is lehetnek allergének, illóolajok)...


Konkrétan órákon át vízszerű orrfolyás, könnyező szem, folyamatos tüsszögés.



2023. aug. 17. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
A sampon lesz a ludas. Nekem is volt már natúrkozemtikumtól, hogy pl. bevörösödött az arcom. A természetes dolgokra is lehetsz allergiás. Èn a helyedben nem váltogatnám annyit a samponomat, megmaradnék amellett, ami bevállt.
2023. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt innen nem tudom kideríteni, hogy mire vagy allergiás!!! és más sem!!!


Ha megint rád jön a tüsszögésroham akkor állj be a kádba és a zuhanyrózsával az arcodra irányítsd a vízsugarat(LANGYOSAT legjobb a hideg), úgyhogy a másik kezeddel a szád felett közvetlen az orrod alatt formálsz meg egy kis markot és ami abban összegyűlt víz azt folyamatosan szívod fel az orrodba, úgy, HOGY TILOS LEGYELNI addig kell felszívni a vizet míg a szád/ garatod meg nem telik ekkor kikopod és újra csinálod annyiszor, hogy tiszta legyen a légzőjáratod.


Megnyugtatlak arról, hogy rohadt kellemetlen ha nem állva végzed hanem ülve, behajolva, fekve(?), csak állva van értelme ezt megcsinálni!


Ez 10.000%, hogy beválik mindenkinél.

Elsőre teljesen fura lesz, úgy kell ezt elképzelni mintha az orrodon keresztül innál kis kortyokban CSAK TILOS LEGYENLNI!!!!!

Mindig csak annyit szívjál fel a markodból az orrodba ÁLLVA, hogy véletlenül se nyeld le.

Minden vízfelszívás előtt vegyél egy nagy levegőt, de ne akkorát, hogy ne tudj az orrodon keresztül felszívni minél több vizet Minél több vizet szívsz fel az orrodon keresztül a garatodba annál jobb a tisztitás.

2023. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egy egyszerű allergiája van.

megnézed a táblázatban, hogy az adott hónapban mi allergén és aztán meg megnézed, hogy a környékeden van -e belőle növény és ha van akkor elmész a patikába és kérsz a patikustól gyógyót rá és megveszed>beveszed és nem fogsz tüsszögni.


Ennyi!


[link]

2023. aug. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#3 de nálam ez nem szezonális dolog, hanem mindig csak hajmosás után jön elő, mindegy hogy tél van, nyár van, hideg van, meleg van...

2023. aug. 17. 11:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért azzal a samponnal mosol hajat?

helyedben olyan messzire dobnám a sampon amitől tüsszögők, hogy le sem esne.

Mi a márkája a samponnak?

2023. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 írtam fent, hogy mindig más márkát használok. Elfogy egy flakon, veszek egy másfélét.


Van, hogy újraveszek időnként egy-egy terméket. Inkább azt nézem, hogy a hajamon milyen hatása van, például ha gubancol, vagy a fejbőröm viszket tőle, azt nyilván nem veszem újra.


De ezt a rohamot nem tudom konkrét termékhez kötni, mert általánosságban minden hajmosás után rohamom van.

2023. aug. 17. 12:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Szakember, vagy ha nem akkor az életed végig kisérteni fog a hajmosás.

Te dolgod.


Könnyen lehet az is, hogy penészes lakásban laksz és a fürdés után érzékenyebb lesz nálad az orrnyálka/ nyálkahártyád amit ingerel a penész és ettől köhögsz!


Majd ha nagyon zavar akkor kivizsgáltatod magad. Belehalni biztos, hogy nem fogsz csak fájni fog álldóan a torkod, garatod, ...

2023. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Penész nincs, arra iszonyatosan vigyázok. Ha lenne, akkor folyamatosan ingerelne, mikor a helyiségben vagyok, nemcsak hajmosáskor.
2023. aug. 17. 12:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Csókolnálak!
2023. aug. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 megadjam a pszichológusom számát? Látom rádférne.
2023. aug. 17. 12:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!