Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kaptatok már allergiát valamel...

Kaptatok már allergiát valamelyik gyógyszertől? Ha igen, hogy lett az kezelve? Mennyi idő volt, míg elmúltak az allergiás tünetek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 20. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt egy gyógyszer, ami allergiás reakciót váltott ki. Csalánkiütés, viszketés, szédülés. Szteroid tartalmú gyógyszert kaptam. Néhány nap múlva elmúltak a tünetek.
2023. aug. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A 10 hónapos gyerekem csalánkiütéses lett az epres nurofentől, nem kapott többet és ennyi
2023. aug. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok penicillin-erzekeny, de egy antibiotikum egyik osszetevoje lehetett. A kura legvegen este voros kiutesek jottek elo a nyakamon, ebredes utan pedig nagyon csunya lett, es a szam, szerencsere csak kivulrol, duzzadni kezdett. Ugyelere mentunk, mert utazasnal volt, es kaptam antihisztamin tablettat.

Regen mastol, valoszinuleg tul sok mandula evesetol olyan durva csalankiutesem lett, hogy akkor hatalmas adag injekciot kaptam, az veszelyes lehetett volna.

2023. aug. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pöttyeim lettek az antibiotikumtól. Simán abba kellett hagynom az orvos utasítása szerint.
2023. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az Algopyrintől lett. 48 éves vagyok, egész életembe vettem be náha. Kb. 2 éve bevettem egyet, a szemem viszketett, bedagadt. Akkor még nem kötöttem össze, hgy a gyógyszer okozza. Most kb. 3 hónapja megint bevettem egyet, szemviszketés, szemdagadás, aszthmás roham, nyelési nehézség alakult ki. Elsétláltam az ügyeletre, de mivel kb. 1 órán át nem rosszabbodott, így nem mentem be. 3-4 óra alatt múlt el, kb. ahogy a gyógyszer kiürült. Allergológus mondta, hogy igen, ez allergia, írt epipent + szedek Zilolát is.
2023. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!