Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miert vannak piros pöttyök a...

Miert vannak piros pöttyök a testemen mintha megcsípett volna a csalán?

Figyelt kérdés
Az egész lábam, karom tele van olyan pöttyökkel mintha csalán csipet volna meg, viszket és több kicsi van egymás mellett. Mitől van? Allergiás vagyok? 🤔

2023. aug. 25. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Készíts róla képet és tedd fel ide.

(Én pedig jelzem, hogy rossz kategóriában van a kérdés, és remélhetőleg átraknak az Egészség, Betegség témába.)

2023. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Az elmúlt órákban mar csak egy két helyen lett olyan.

Lehet mogyoró allergiám van, mert ettem azért elég sok mogyoróvajatt és lehet attól, de általában nem szokott ilyen lenni ha a héjas mogyorót eszek.

2023. aug. 26. 02:47
 3/11 anonim ***** válasza:

"lett"??? Tehát azóta is kialakul? Vagy elírtad?


Nem tudom, én nem értek hozzá, de ha töltesz fel róla képet (például kepfeltoltes.hu-ra) és a linket bemásolod, akkor mások, akik ismerik (mert tapasztalták vagy olvastak róla) nagy valószínűséggel be tudják azonosítani.

Ha pedig már nem viszket és a "lett" szó elírás, akkor nem gondolom (ÉN - AKI NEM VAGYOK ORVOS!), hogy aggódnod kell. De ettől függetlenül még jó lenne megtudnod, hogy esetleg mogyorókrémtől lehet-e vagy sem.

2023. aug. 26. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok.

Ha pedig nem szeretnél képeket feltölteni az érintett testrészek egyikéről sem, akkor szerintem létezik allergia vagy bőrbetegség képfelismerő alkalmazás - ez csak most utólag jutott eszembe -, ami ugyan nem 100%-os, de több, mint a nulla, egy próbát megér. Utána pedig google-ba beírod amit kiadott, így leellenőrzöd.

2023. aug. 26. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És megint én vagyok. :)

Néhány éve medvetalp nevű növényt irtottam (Dániában) olyan formában, ahogyan nem kellett volna, és nem fürödtem meg utána. A növény nedve rámfröccsent. Nem tudtam, hogy milyen kárt okoz, és hogy le lehet mosni. 2-3 nappal később kezdett iszonyú erős égető érzésem lenni,ami fokozódott és úgy 5 nappal később csendesülni. A legfinomabb kéz, takaró vagy krém érintkezésre is rendesen jajjdultam. Az ágyban nem tudtam megfordulni, csak, ha a takarót felemeltem.

Magyarországon nem igen van jelen ez a növény, de más növények jelen vannak, amik okozhatnak olyan tüneteket, amit leírtál. Sokszor mivel nem tudunk egy dologról - az én történetem jól szemlélteti ezt -, ezért nem is figyelünk fel rá, és nem is sejtjük, hogy esetleg az lehetett az okozója. Erdőben járva-kelve első szabályok között van, hogy: Ne érj olyan növényhez, amit nem ismersz. Nem tudom, hogy mit csináltál a napokban, de nem csak mogyoróvajat ettél.

2023. aug. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De amugy érdekes napközbeni alig ha pár helyen voltak ilyen csalán csipeshez hasonlito pöttyök de este meg nagyon elkezd rosszabbodni lehetba amit hasznalok szappan attól van de nem hinném ugyan azzal a márkájú szappannal furdok mint eddig, de az ágyat se okolnam hogy esetleg van valami amitől lenne mert napkozben is az ágyba vagyok es semmi bajom.
2023. aug. 26. 05:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Kép, kép, kép! Hagyd el a latolgatásokat immár és lépj a tettek mezejére! Alkalmazás 100%, hogy van, de meg is nézem neked...Van. "bőrbetegség felismerő"-t keresve a Google Play Áruházban elsők között 3 találat is volt (angol alkalmazások).
2023. aug. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Most nem latszik annyira de megnéztem és azt írta vitiligo

2023. aug. 26. 11:23
 9/11 A kérdező kommentje:
De nem hiszem mert az egy nagyobb fehér folt szóval ha majd megint nagyon elkezdi a tüneteket és jobban látszik megpróbálom újra
2023. aug. 26. 11:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg több alkalmazással.


De, ha töltesz fel ide képet, akkor mások valószínűleg meg tudják mondani, hogy mi az. Anonim vagy és mondataid és testrészed alapján kizárt, hogy bárki felismerne. Mogyorókrémet is sokan esznek. Tegnap is sokan ettek, a napokban is. Többeknek is jelentkeztek a napokban ezek a tünetek. Stb. 9,5 milliónál is többen vagyunk, véletlen egybeesések lehetnek......

2023. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!