Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van bármilyen módszer a...

Van bármilyen módszer a pollenallergia enyhítésére?

Figyelt kérdés

Augusztusban kezdődő és egészen októberig tartó allergiám van parlagfűre, pollenekre. Már hetek óta nem tudok rendesen aludni, mert állandóan felkelek arra, hogy be van dugulva az orrom, nem kapok levegőt. Akkor elkezdődik a procedúra, hogy orrsprayt fújok az orromba, elkezd folyni, elkezdek tüsszögni, majd ahogy kifújom az orrom, ismét bedugul.

Szedek Lordestin Akutot, és Lordestin szirupot is, de már nagyon elegem van ebből, hogy nem tudok normálisan aludni.

Napközben szinte teljesen jó minden, alig folyik az orrom, de az esték és a reggelek szörnyűek.


2023. szept. 8. 06:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban :(

Kb. 30 éve szenvedek tőle, még nem sikerült megtalálnom a csodaszert, már annyira elengedtem, hogy gyógyszert sem szedek, mert semmit nem használ, akkor minek tömjem magamba...

Az egyetlen, ami bejött, az a szemcsepp a viszketésre, de az orrtüneteket nem tudtam enyhíteni.

Van pár praktika, de nekem azok se nagyon jöttek be, pl.:

- gyakori hajmosás

- csukott ablakok

- közlekedési eszközön (pl. busz) menetiránynak háttal ülés

Az egyetlen "+csodaszer": tengerparti nyaralás :)

Ott sosincs semmi bajom, vagy csak minimális.

2023. szept. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Légtisztító
2023. szept. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az orrspray milyen? Doki írja fel? Ha sima recept nélküli allergiaizét fújsz, akkor kérd meg a házidokit, hogy írjon fel szteroidosat. Nekem Nasotasone van (vagy Mometasone, az ugyanaz).


Ha a lordestin nem válik be, érdemes lenne más hatóanyaggal kísérletezni, kérdezz rá a gyógyszerésznél.

Én egy histisynt nevűt szedtem évekig, jó is volt, gyorsan is hatott - idén meg úgy voltam vele, mint te, gyógyszerésznek nem tudtam elmondani, mi bajom, annyira betaknyoltam-fulladtam.

Ő mondta ezt a hatóanyag dolgot, lordestint ajánlott, és tényleg most sokkal jobb, mint a másik, bár ebben az őszi nyárban megint kiújult nekem is, de a május-júniusi időszakot ezzel éltem át.


Ugye itt most nem a márka a lényeg, mert neked pont a lordestin a nem jó, de érdemes tanácsot kérni, mit ajánl helyette, mert többféle hatóanyag létezik, simán lehet, hogy egy másik bejön nálad.

2023. szept. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!