Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nutella melyik összetevőjére...

Nutella melyik összetevőjére lehetek allergiás?

Figyelt kérdés

A hasamon jelennek meg vörös, gyulladásos, nagyon fájdalmas pattanások, ha nutellát eszek.

Néha csak 1 pattanás, de néha több is. Nem olyan a pattanás, amilyen az arcon szokott lenni, ez kimondottan fájdalmas, azonnal megérzem, amikor megjelenik.

Néha ugyanez történik, ha dobozos fagyit eszek.


Nem szoktam enni sok édességet. Néha ritkán egy-egy nutellás palacsintát vagy nyáron egy kis fagyit. Sokáig nem tudtam, hogy a pattanások az ételtől vannak, a háziorvos azt hitte, hogy gyulladás van a szervezetemben és az okozza. Ezért ilyenkor antibiotikumot írt fel, ami nyilván nem segített.


Amióta rájöttem, mi a bajom, nem eszek semmilyen édességet. Viszont érdekelne, melyik összetevője a nutellának okozza a bajt, mert az lehet akár más ételben is.

Bőrgyógyásznál voltam, de nem hajlandó beutalni semmilyen vizsgálatra, ahogy a háziorvos sem.



2023. okt. 19. 05:33
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%
Ez nem allergia, inkább csak valami intolerancia lehet. Alapból nem értem a háziorvosodat, de mindegy. Hogy mi okozza az kérdéses, sok minden lehet, tartósítószer, mesterséges színezék, ízfokozó, aromák.
2023. okt. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
A mogyoró, tejpor (tejtermék) és szója allergének a Nutellában, így ezek közül bármelyik lehet. Meg kellene nézni, hogy a dobozos fagyiban van-e valamelyik, ami után szokott fájni a hasad.
2023. okt. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Hol írtam én azt, hogy fáj a hasam??
2023. okt. 19. 09:33
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Bocsánat, visszavonom, tényleg nem írtad... 2-es voltam. Mindenesetre a válaszomon ez érvényben nem változtat, szerintem valamelyik összetevő okozza ezt nálad, ami a Nutellában és az adott fagyiban megtalálható.
2023. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Nem igazán értelek. Nem vagyunk látnokok, ezt miért itt kérdezed? Keress egy normális orvost aki ad beutalót egy allergiavizsgálatra és ott majd megtudod.
2023. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!