Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kis mennyiségű alkohol fogyasz...

Kis mennyiségű alkohol fogyasztás után rossz közérzet, másnaposság vagy enyhe részegség érzés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám lett az elmúlt hónapokban, hogy ha alkalmakkor iszok egy sört vagy 2cent töményet, egyből jelentkezik egy általános tompaság, rossz közérzet. Olyan mint amikor kezd berúgni az ember vagy másnapos.

Valamint, ha többet iszok (3-4sör) a másnap brutálisan rossz.

Soha nem voltam érzékeny a másnaposságra, nem bírtam rosszul az iszogatást, de az elmúlt hónapokban ha bármi családi vagy haveri program volt annak ellenére, hogy nem ittam nagyon sokat is ilyen “tüneteket” produkáltam.

Mitől lehet ez? Másnak is volt már ilyen?

Lehet-e egyfajta alkohol érzékenység?


nov. 27. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Oregszel es a szervezeted nem birja olyan jol a piat mint rege
nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
25 vagyok. Még nem is ezzel lenne a baj, de azt nem tudom ezzel indokolni, hogy 2cent pálinka után bezsibbad az agyam és totális kábának érzem magam😅
nov. 27. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezzel a gonddal küzdök évek óta. Én még nem kaptam rá sehol választ. Elsőre epe vagy májgondra gondolna az ember, de nálam egyiknek sincs semmi más jele. Laboreredmények enyhén emelkedett májfunkciós értékeket mutatnak, az orvosom szerint ez nem kóros. Arra is gondoltam, hogy az alkoholbontásért felelős enzimek zavara lehet, de nem értek hozzá.
nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hello. Ugyanez van nálam. 27 vagyok. Egyszerű a válasz: 8-9 éve kb. heti rendszerességgel ittam a haverokkal/barátokkal vagy ismerősökkel. Mostmár nagyon ritkán. A szervezetem elszokott az alkoholtól. Sőt őszintén nem is kívánom kb. soha. De én ennek örülök:). Tudományos oldalról bontó enzim felszaporodik, ha valaki rendszeresen iszik. Több bontó enzim = Gyorsabb alkohol lebontás = Enyhébb másnaposság.
nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!