Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Könnyezik a szemem és be van...

Könnyezik a szemem és be van dugulva az orrom egyik oldalt. Ez allergia lenne?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve kezdődött, be volt dugulva az orrom, ezért ráfüggtem a nasivin orrsprayre. Megfázás gyanújával mentem fül-orr gégészetre, ahol kaptam egy másik orrspayt, amitől abba is maradt az orrdugulás. Viszont a könnyezés maradt. Egész évben könnyezett a bal szemem, háromszor voltam szemészeten, de soha nem segített enyik szemcsepp sem. A harmadik alkalommal mondták, hogy érdemes lenne a fül-orr gégészetre menni, ha be van dugulva az orrom, ami igaz is volt, mert egy kicsit tényleg be volt dugulva. Érdekes, hogy mindig csak a bal szemem könnyezett és egy nap többször, nem a szél, vagy fény hatására. Elég zavaró, mert mindig törölgetni kellett, amitől sebes is lett a bőröm. Szeptemberben újra orrspray függő lettem, ezért ugyanazzal a panasszal mentem a fül-orr gégészetre, ahol mondták, hogy csináltassak allergia vizsgálatot. Most épp arra várok, de az allergia gyógyszerek, amiket felírtak, nem segítettek, sőt, még egyre rosszabb lett, mert most már folyamatosan tüsszögnöm is kell, ami eddig nem volt. Szóval akkor lehet, hogy nem allergia? Egészen eddig azt hittem, hogy a náthából visszamaradt válladék, vagy valami miatt van, mert a bal fülem is fájt többször az elmúlt 2 hónapban. Ezt cáfolta a röntgen felvétel, amin nem találtak semmit. De akkor mire vagyok allergiás, ami miatt egész évben könnyezett a szemem és az orrom csak ősszel és télen dugult be? Az a vicc, hogy semmilyen új dolog nincs az életemben, ami eddig ne lett volna. Szóval hogy lehetek allergiás hirtelen? Ez allergia vagy nem?

nov. 27. 10:42
 1/1 Senior Séf ***** válasza:
50%
Első blikkre a Sjögren szindróma ugrik be.
nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!