Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Vajon ez milyen csípés lehet?

Vajon ez milyen csípés lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem talalunk otthon semmit, nem latunk semmi bogarat. Megneztuk mar az agyat mindent. Viszont csipked valami minket… engem a labamon es a karomon a legtobbet, de most pl a homlokomon es van 4 csipes egymas utan. Tippunk vagy bolha vagy agyipoloska. Az alberletbe elottunk egy fura alkoholista bacsi lakott, aki beengedte a kutyat stb szoval nem tudom. 😕 csatolok kepet rola. Nagyon viszketnek, megtudok orulni, mint latszik kis satnya borom van es elegge kipirosodik.

[link]



jan. 9. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
A lányomon pókcsípés nézett így ki, mert mint kiderült, allergiás rá. Ha érzékeny a bőröd, lehet az is. Az ágyi poloska sűrűbben csíp.
jan. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazabol ez megy hetek ota, paromat is csipkedi meg engem is. De hiaba toltam el az agyat semmit nem talaltunk.
jan. 9. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Ágyi poloska úgy elbújuk, hogy nappal nem látjátok, repedésekbe, szekrények háta mögé, szegélylécekbe, karnisokba, ágy rései közé, éjjel jön elő lakmározni. A csípése nagyon erősen viszket és sokáig megmarad. Szakembert kell hívni, mert a teljes lakást be kell fújni.
jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:
68%

A neten látható képekből én is úgy gondolom, mint 1-es. A bolha és az ágyi poloska is egymáshoz közeli csípésnyomokat hagy. Nem ilyen távoliakat.

Próbáljátok meg, hogy ha éjszaka felébredtek, akkor szép nyugisan ki kell kelni az ágyból és teljes villanyt gyujtani. Hátha láttok szétszaladó rovarokat.

Az ágyi poloskára ezenkívül jellemző, hogy mákszemszerű ürüléknyomokat hagy a lepedőn. Esetleg még vedlési nyomokat is.

Az ágyat nem érdemes bolygatni, mert ha poloska, akkor szétterjed. De az ágyneműt ki lehet mosni 60 fokon. És a DM-ben vagy mezőgazdasági boltban lehet kapni BioKill ágyi poloskairtót szórófejes flakonban. Egy flakonnyit szét kell spriccelni az ágy oldalára és 1 méteres körzetben. A hatás nem lesz azonnali, de akár a bolhák, akár a poloskák sokat mászkálnak a mérgezett területen, akkor 1-2 hét alatt "feldobják a pacskert".

jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mi már teljesen elbizonytalanodtunk. Ma is pl úgy aludtam hogy raktam volt még a hosszú plüss köntösöm is és 3 csipés lett a kezemen, amik úgy néznek ki mint ami a másik karomon volt. Van közepe egy piros pötty, aztán körbe ugye dudor és nekem még egy körben piros.

Az egyik ismerősöm adna kölcsön ózongenerátort, de terhes vagyok és félek használni. :/

jan. 12. 07:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Én terhesen jobban félnék egy random rovar csípéseitől, de te tudod.
jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mivel albérletben lakok elsőre sok lehetőségem nincs, mindent megteszek amit tudok.
jan. 12. 09:42
 8/8 anonim ***** válasza:
3 csípés tipikus ágyi poloska, feltétlen hívjatok írtót, mert nagyon gyorsan szaporodik, egyre több lesz és annál nehezebb kiírtani, de ha terhes vagy, akkor költöznöd kellene inkább onnan, mert a vegyszer sem tenne jót.
jan. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!