Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha van már amalgám fogtömés,...

Ha van már amalgám fogtömés, akkor nincs fémallergia sem?

Figyelt kérdés

Implantátum beültetés esetén.

Ha van valakinek amalgám tömése vagy 20 éve és semmi baja, akkor nincs is szükség a fém allergia vizsgálatra?


(Ha van itt aki csinált már, Budapesten tudna ajánlani egy nagyon gyors, rugalmas helyet ahol meglehet csinálni nem százezrekért?)



jan. 18. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés, de az implantátum orvosi fém, az nem okoz allergiát. Én még olyan helyet nem láttam ahol a kezdettől a véglegesig meg lehet úszni 250 alatt.
jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt amalgám tömésem, de nem bírja a bőröm a fémet, se óraszíjat, se fülbevalót, se gombot, se csatot.

Szóval szerintem az amalgám nem allergizál így.

jan. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#2 A személy akiről szól a kérdés, ugyanígy van, a bőre nem bírja a fémeket, ékszereket.

Ezek szerint mindenképp érdemes lenne fémallergia vizsgálat mielőtt implantátumokra és műfogsorra kerül a sor?

Olvastuk, hogy elvileg simán ki is dobhatja a szervezet az implantátumot... 😬

jan. 19. 15:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet. De az implantátumok nem olyan fémből vannak, mint a bizsuk, csatok, sokkal nemesebb anyagból. Nem emlékszem, hogy a családomban bárkinek csináltak volna ilyen allergia vizsgálatot. Nekem mondjuk pont nincs implantátumom, a többiek meg nem panaszkodtak a gombokra. 😀
jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A csont nem allergiás szerv, a bőr és a nyálkahártyák igen. Szóval van esély, hogy megússza.
jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van,aki birja az implantot,van,aki nem. Nem allergia kérdése. Nem tudom,min múlik pontosan,de sokan nem bírják.
jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!