Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mire lehetek allergiás, ha a...

Mire lehetek allergiás, ha a déli gyümölcsöktől ég a nyelvem?

Figyelt kérdés
Azt én is értem,hogy akkor ezekre a gyümölcsökre,de gondolom van valami konkrét oka/okozója is.

2012. nov. 12. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy magára a gyümölcsre vagy allergiás(nincs konkrét okozója, maga a gyümölcs a konrkét okozó, ahogy a parlagfűallergiánál a parlagfű), vagy a tartósítószerre, amivel kezelik szállítás előtt. Próbáld erősen megmosni, mielőtt meghámoznád, és persze a kezedet is mosd meg, amivel tapogattad. Ha ez nem segít, akkor sajnos kerülnöd kell őket.
2012. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen tartósítóval nem kezelnek semmilyen növényt szállítás előtt, erre nincs eljárás. Az a fényes cucc, amit pl a banánon látsz, az etilén, azaz növény növekedési hormon. Érésgyorsító, mivel a banánt zölden szedik le és mire ideér, beérik és nem rohad meg. Az etilén minden növényben benne van, ha kezelik vele, ha nem, anélkül nem tudna beérni, szóval magára a növényre vagy allergiás, nem a szerekre.
2012. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi,csak gondoltam biztos van valami más oka is mert mástól ilyet még nem hallotam,de akkor ez van.
2012. nov. 12. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:
A nyelvégés amúgy nem allergia, inkább a duzzadás lenne, ami allergiára utal. Lehet a savtól is, ezek a gyümölcsök eléggé savasak.
2012. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Banántól is, vagy csak narancs, mandarin stb.?

Ha májat, diót, vagy nyers paradicsomot eszel, akkor nem ég?

2012. nov. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Paradicsom,banán nem.

Diót,májat rég ettem.

A magas c vitamin tartalmúaknál szokott,és az ananász a legdurvább.

2012. nov. 13. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!