Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan derülhet ki, hogy...

RandomgirlLOL kérdése:

Hogyan derülhet ki, hogy fémallergiás vagyok-e?

Figyelt kérdés

A henna miatt kérdezném. Bár még nem biztos, hogy szeretnék, de hallottam, hogy valaki nagyon csúnyán megjárta, mert nem tudta, hogy valójában fémallergiás. Hogy jöhetnék rá, hogy irritálja-e a bőrömet a fém?

Fém fülbevalót nagyon régen hordtam, akkor nem volt semmi baj. Ha a szimpla fém fülbevaló nem irritálja a bőrömet, akkor a hennát is bírja?



#henna #fémallergia #fém fülbevaló
2013. ápr. 11. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Budai Allergiaközpont

[link]

Menj el vizsgálatra, oltásban is lehet fémszármazék mint tartósítószer. Ha allergiás vagy a fémre akkor még az oltás után is gondod lehet, lebénulhatsz stb.

2013. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vegyél 100Ft-ért bizsut és ha 3 napig tudod hordani vakarózás nélkül,akkor jó vagy.


Egyébként honnan veszed hogy fémallergiával nem lehet hennázni?

Nekem fémallergiám van (még az ezüstöt se birom),de hennát szoktam festetni,régebben még feketét is amig nem tiltották be,sosem lett bajom.

2013. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hennában sok egyéb anyag mellett chrom is van,ami a fémekben és a piros színezékekben is megtalálható. Tehát,aki fémre,piros színre érzékeny az nem hennázhat.
2013. ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolónak lehet,h chrom érzékenysége nincs, csak nikkel,ami szintén gyakori és a chrom mellett megtalálható a "fémekben",ezért bírja a hennát,a fémeket pedig nem.
2013. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) És köszi, hogy a 2. válaszolónak magyarázatot adtatok. :D
2013. ápr. 11. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!