Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges íz- és illatérzés...

Lehetséges íz- és illatérzés vesztése allergia miatt?

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
a sok orrcsepptől lehet!
2013. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még csak a hétvégén kezdtem el az orrspray használatát , de már 1 hete nem érzek sem illatot sem ízeket.
2013. máj. 27. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:
1 hét: akkor állj le a spayvel. Tönkreteszi a nyálkahártyát. Ha nem bírod az allergiát elviselni, akkor fül-orr-gégészetre menj, ott kérj orcseppet, amit neked készítenek el.
2013. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Náthától is szokott lenni íz- és szagvesztés, ha az allergiától náthás vagy, akkor attól is lehet, persze a spraytól is.
2013. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már a spray használata előtt nem éreztem semmit, nem attól van ... de köszi a válaszokat!
2013. máj. 28. 09:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, mert sajnos ez tényleg ilyen. Nekem is ha nagyon eldugul az orrom, kicsit rosszabbul vagyok, már aligha érzek illatokat, ízeket. Az orr eltömődése a hibás "mindenért".
2013. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megduzzadnak az orrnyálkahártyák, és elzárják a levegő útját, akkor a levegőben oldott illatanyagok nem jutnak el a szaglóhámba, ami az orrod fölött található a fejedben - ez érzékeli az illatanyagokat és továbbítja az ingerületet az agyadba. A szagvesztés kipipálva. Ízből egyébként is csak párat szokás érezni, édeset, sósat, savanyút és keserűt, minden mást az orrod és az emlékezeted tesz hozzá, így áll össze az ételek íze. Tehát ha be van dugulva az orrod és a kedvenc kajádat ízetlennek érzed, az teljesen rendben van. Az orrsprayk egyébként tényleg tönkreteszik a nyálkahártyát, de az nem egyenlő a szaglóhámmal, tehát a szaglást nem az orrspray teszi tönkre.


Tudom ajánlati az orrmosó használatát, én örök allergiás vagyok és sokat segít. Sinus Rinse névre hallgat, érdemes rákeresni. Nem minden patikában lehet kapni, kicsit drága is, de ha szeretnél levegőt kapni akkor eléggé jó komprumisszum.

2013. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!