Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van ilyen laktózérzékenység?...

Van ilyen laktózérzékenység? Lehetek az?

Figyelt kérdés
Tejet már rég nem iszok, mert fájt tőle a hasam. Néha néha megpróbálkoztam még kakaóval, mert azt jobban szeretem, de miután megittam fél órával mindig nagyon elkezdett szúrni meg fájni a hajam, és felpuffadtam. Ezeket már nem fogyasztom eztért, viszont már előjött ez más folyékony tejtermékektől is. Tegnap túrót ette joghurttal, és este majdnem kihánytam mindent. A sajtoktól viszont még semmi bajom. Van ilyen laktózérzékenység? Olvastam, hogy tünete még a hasmenés is, de nekem az nincs tőle, csak hányinger, puffadás és hasfájás/görcs.
2013. jún. 8. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A sajtoktól nekem sincs soha semmi bajom, tök mindegy mennyit eszek belőle. Egy kis pohár tejtől garantált az esti programom.
2013. jún. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én ilyenről még nem halottam, de inkább ne egyél sajtot!
2013. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden tejtermék sz.ar. Minden ember érzékeny a tejre. A laktáz enzimünk aktivitása változó. 0-tól egészen magas szintig.

A sajtban kevés a tejcukor, ezért nem puffaszt.

2013. jún. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lolsanya válasza:
Hát a túró joghurtal érdekes kombó, de szeritem egy próbát megér
2013. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!