Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Napallergia? Mit tegyek?

Napallergia? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap délután napoztam és estére piros pöttyök jelentek meg a combomon. A többi helyen szépen lebarnultam, de ott nem. A neten azt olvastam, hogy ez napallergia. Most akkor mit tegyek? Ma még mindig olyan. Mivel kenjem? Mit csináljak vele? 20 percig voltam a napon, nem tovább.

2013. jún. 16. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Elmúlik pár nap alatt, de próbáld nem vakarni.

Tudom, ezt nagyon nehéz megállni, mert iszonyatosan tud viszketni, de minél többet vakarod, annál később múlik (és csúnyább is lesz).


Nekem a dekoltázsom szokott bepöttyösödni ha elfelejtem befújni magam napvédővel mielőtt tűző napra megyek.

2013. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De én befújtam magam rendesen. Most már mindig így lesz?
2013. jún. 16. 09:59
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
A napallergiától nem véd meg naptej,v. fényvédő. Az egy túlérzékenységi reakció a napra,semmi köze a leégéshez. Igyál Calcium pezsgőtablettát,esetleg vegyél antihisztamint(akkor gyorsabban levonul és nem fog annyira viszketni),viszont nagy valószínűséggel lesz ilyen,ha napozol. Bár gyakran az első napozások alkalmával jön csak ki,ha szerencséd van neked is így lesz.
2013. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én napallergiás vagyok és ha naptejet kenek az érzékeny részekre reggelente, akkor nem jön ki az allergia. Szóval ilyen módon igenis jó a naptej. De csak addig működik, amíg tényleg úgy ér a nap először, hogy már naptej van rajtam. Egyébként homeopátiás bogyókkal is jól lehet kezelni, nálam már csak nagyon durva uv sugárzásos napon szokott kijönni a viszketés meg a pöttyök.
2013. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is napallergiám van. Egy darabig Claritinet szedtem rá , később még a bőrgyógyász írt rá krémet. Én nem szoktam napozni (nem szeretek), de ha bármikor napra megyek nagyon magas faktorszámú (50+) napkrémet szoktam használni. Először a bőrgyógyász ajánlotta, ha rendesen kenem magamat, nem jön elő. A pöttyök el fognak múlni maguktól is. Kend magadat rendesen, és ne napozz 11 és 16 óra között. A magas faktorszámú tejtől is ugyanúgy le tudsz barnulni, csak lassabban, de az nem akkora baj. Ha rosszabb lesz az allergiád (égetnek/szúrnak/erősen viszketnek/vízhólyagosak lesznek a pöttyök) akkor keress fel egy bőrgyógyászt.
2013. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!