Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » 19 évesen kiderült hogy...

19 évesen kiderült hogy tejallergiás vagyok, valószínűleg az is voltam egész életemben. Ekcémám is van, mennyi idő múlva számíthatok tünetmentességre?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el tejmentesen étkezni. A hasznos válaszokat előre is köszönöm!

2013. jún. 23. 21:37
 1/3 anonim válasza:
Az ekcéma nem múlik el sosem teljesen, csak visszahúzódik. én 16 éve küszködök vele, de az ekcéma sajnos nem csak a tejet, de a cukrot és a húst is szereti. Én is most nőttem fel a feladathoz, hogy visszavegyek a húsból, a cukorból, a tejet pedig egyáltalán nem szabad. sok sikert :)
2013. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fél éve vega vagyok szóval azzal nem lesz gond.
2013. jún. 24. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez a helyzet, 19 éves korom óta tej és tojásmentesen étkezem, mert akkor derült ki, hogy ezekre allergiás vagyok. 24 éves vagyok és kb egy fél éve vagyok tünetmentes, olyan szép a bőröm, hogy el sem hiszem. viszont az étkezés, bevásárlás, stb elég körülményes, mert mindig minden meg kell nézni, hogy van-e benne tej vagy tejszármazék. Emellett én naturkozmetikumot és növényi összetevőkből készül szappant használok fürdéshez (mannaszappant). és testápoló helyett csak hidrofil-noniont, amit már nyilván ismersz te is ha rágóta ekcémád van. De szerintem az ekcéma nagyon sok mindentől függ, nálam pl stersszhelyzetben is kijött főiskolán hiába nem ettem tejes, tojásos ételeket. Tehát akkor lesz tünetmentes, ha minimalizálod a vegyszerhasználatot, betartod a tejmentes étkezést és lelkileg is rendben vagy.
2013. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!