Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha egy gyógyszerre allergiásak...

Ha egy gyógyszerre allergiásak vagyunk, akkor az ugye már a legelső használatnál meglátszik?

Figyelt kérdés
Tehát úgy értem, hogyha én egy hete szedek egy gyógyszert, akkor ugye ennyi idő alatt már egyértelművé vált volna a gyógyszer által kiváltott allergia, és nem 3-4-5 nap után jelentkeznek ez első tünetek?

2013. jún. 28. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt soha nem tudni, de minél veszélyesebb egy tünet, annál hamarabb jön ki.


Viszont ha valamikor később újból ugyanezt a gyógyszert szeded, akkor is jöhet ki allergia.


Igen gyakran a 2. alkalomnál jön el.

2013. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 2. alkalmazásnál derül ki gyakrabban.
2013. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon NEM.


Pár éve voltam kórházban gyógyszerallergia miatt.

Egy olyan gyógyszerre lettek hirtelen allergiás tüneteim, amit több, mint 20 éve szedtem (nem folyamatosan - lázcsillapító volt).


A kórteremben lévő összes olyan páciens, aki gyógyszerallergia miatt volt bent, ugyanígy járt mint én.

Algopyrin, rubophen... csupa olyan gyógyszerre lettek tüneteik, amit korábban már ezerszer alkalmaztak.


Létezik ilyen*** gyógyszerallergia is.

Valami olyasmivel magyarázták, hogy a szervezet egy idő után "megcsömörlik" az adott gyógyszertől (nem túl tudományosan fogalmazva).


***meg persze olyan is, amit te említettél, hogy első alkalmazáskor már előjön az allergia

2013. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szervezetben 4 fajta hyperszenzitivitási reakció van. Ebből az egyik fajta azonnal jelentkezik, egy másik csak 2. alkalommal. (a gyógyszer allergiák általában ilyenek). Olyan tudtommal nincs h valaki 20 évig szed valamit aztán egyszer csak bumm, allergia. Persze állítom, h az előttem lévő valótlant állít, de szerintem vagy a, a reakció fokozatosan erősödött fel, az észrevétlentől a tüneteket okozóig, vagy b, (szerintem ez a valószínűbb) a gyógyszerek összetételében változtattak meg valamit c, valami olyat kezdett el fogyasztani ami keresztreakciót ad az adott allergénnel (újfajta csoki mondjuk?)


Mindenesetre a kérdésre válaszolva, jelentkezhetnek akkor a tünetek, az immunrendszerbe létezik késeltetett reakció, ami okozhat néhány nap után tüneteket.

2013. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Csak egy példa, amivel találkoztam. Az Algopyrin használati utasításában benne van, hogy az allergia bármikor jelentkezhet, rendszeres vagy többszöri alkalmazás után is.
2013. jún. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es!


Nem állítod, csak erőteljesen sugallod, hogy butaságot mondok.


Menj be a DEOEC Bőrgyógyászati Klinikára és kérdezd meg az ott praktizálókat, hogy milyen gyakran találkoznak olyan "megmagyarázhatatlan" allergiával, ami nem első, nem második használatra alakul ki, hanem sok-sok év után!


Se csoki, se más új élelmiszer.

Az allergizáló gyógyszer az esetemben: rubophen

tünetek: kiütés és magas láz


szobatárs: algopyrin

tünetek: fulladás és kiütés


másik szobatárs: algopyrin

tünetek: ödéma egész testen


harmadik: nem emlékszem, mit szedett

tünetek: kiütés

2013. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én mikor penicilint kaptam injekcióba minden egyes beadás előtt teszteltek...
2013. jún. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

22/L

ÉN Sumetrolinra lettem allergiás nem is gyengén,mert a sürgősségin kötöttem ki vele.

Előtte másfél hónapja szedtem a Sumetrolint valami bacira,és akkor semmi bajom nem volt tőle!

Aztán akkor júliusban bevettem egy szemet,és 10 percen belül viszkettem mindenhol,tetőtől talpig vörös voltam,csalánkiütéses,és alig kaptam levegőt!

Mire beértek velem a sürgősségire,addigra már az ajkaim is bedagadtak,és úgy éreztem,hogy összeesek!Hozzáteszem 5 percen belül megittam a KALCIUMOT,ami szart sem ért,de a kórházban megdicsértek érte,

Odabent antihisztamint kaptam és valami szteroidot...

Még 2 órát kellett várni,hogy a gombóc érzés elmúljon,addig NEM engedtek haza,hozzátették,hogy másnap még lehet egy rohamom,ha kalciumra nem múlik,akkor vissza!

2013. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!