Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Csalánkiütés, mi okozhatja a...

Csalánkiütés, mi okozhatja a kiütéseket?

Figyelt kérdés

Visszatérő csalánkiütésem van. Sztori röviden: Tavaly nyáron júniusban volt egy kb 3-4 hetes periódus, amikor minden másnap előjött, annk ellenáóére, hogy nem volt semmiféle életmódbeli, étrendbeli változás.Aztán amilyen hirtelen jött, úgy el is múlt. 1 év csend, tünetmentes voltam, majd 3 hete megint előjött, minden másnap, arcon, nyakon, mellkason, hason, háton,vállon, karokon,combokon,térd környékén is, szóval mindenhol. Voltam vle bőrgyógyásznál először felírt 2 gyógyszert nem segített, csak a viszketés intenzitása csökkent. Majd 5 napja elkezdtünk egy olyan diétát, hogy csak főtt rizs,főtt krumpli, tea,viz,háztartási keksz 4 napig. Ezt kedden reggel 8kor kezdtük, 100%osan betartottam, szerda este mégis az eddigi legdurvább módon jött ki rajtam, mindenhol amit felsoroltam, másnap délre eltűnt. Csütörtök tünetmentes, pénteken megint lett karomon, combomon. Azóta megy még egy gyógyszer. Nem úgy tűnik, mintha kaja allergia lenne.... Ha a főtt krumplitól is ugyanúgy előjön.

Elküldtek vérvételre,vizeletvizsgálatra, hasi ultrahangra, mindent rendben találtak. Nem stresszes az életem, lelki ok sem lehet....

Valaki ötlet? Nagyon megneheziti a mindennapokat, mert vállalhatatlan az arcom testem mikor előjön, igy minden másnap otthon kell ülnöm egész nap :(


2013. júl. 27. 20:54
 1/3 _Jessy_ ***** válasza:
Esetleg allergia? Szerintem ezt orvos tudná megmondani.
2013. júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem is hasonló tüneteim voltak/ vannak.

DE rajtam általában akkor jön ki, ha nagyon melegem van és leizzadok vagy ha sok por van.

Én lefényképeztem és úgy mentem el vele egy kecskeméti bőrgyógyászhoz, akit csak ajánlani tudok. Két fajta gyógyszert írt fel: Fenistil Allergia tabletta, és Atarax , amióta ezt szedem alig agy ritkán jön ki rajtam. :) Remélem neked is használ majd, meg egy jó fajta kenőcsöm van, csak sajnos annak a nevét nem tudom. :/

2013. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mokka81mk válasza:
Szia! Mindenkepp csinaltass allergia tesztet,h kideruljon mi az amire igy reagal a szervezeted..tesomnak is volt csalankiutese..neki illatanyag es fem allergia hozta elo..
2013. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!