Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetek lisztérzékeny?

Lehetek lisztérzékeny?

Figyelt kérdés
Régóta küszködöm a gyomrommal, jobb bordaív alatt állandóan korog, szúr, fáj, néha bal oldalt is. Voltam ultrahangon, negatív lett minden, voltam tükrözésen, ott is, azonban nem vettek tőlem mintát. Ellenben elmentem vérvételre, ahol van egy negatív t.transglut. leletem, azonban a panaszok még mindig fent állnak. Mennyire lehet hitelesen megállapítani egy ilyen vérvizsgálatból, hogy lisztérzékeny vagyok-e? Vagy el kellene mennem még egyszer, hogy vegyenek mintát?

2013. nov. 23. 10:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és azt kifelejtettem, hogy nem csak lisztes dolgok után fájdul meg, hanem konkrétan mindentől.
2013. nov. 23. 10:43
 2/4 Ikonstar ***** válasza:
Menj el egy gasztroenterológushoz. Lehet lisztérzékenység, de sok minden más is. Ha már gyulladásban van az emésztőrendszered, akkor mindenre fájdalommal reagál. Listérzékenység esetén is előfordulhat, hogy a különböző diagnosztikai eredmények néha álnegatív eredményt adnak, például amikor transzglutamináz vagy endomysium elleni antitestek nem mutathatók ki a vérben. Vérteszt nem kell új, de további vizsgálódás igen. Gyanakodni lehet bármilyen ételallergiára, Crohn-betegségre vagy sok egyébre. Egy alapos doki kell, meg kitartás.
2013. nov. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 amfora válasza:
+Ikonstarhoz, hogy a doki hálás lesz és könnyebben kiszűri az okot, ha viszel egy "naplót", melyben felírod, hogy mikor mit ettél, ittál, fájdalom volt-e, milyen, és a mértéke. Tehát figyeld magad, kb. egy hét már "történet". No ne ez legyen a legfőbb elfoglaltságod, esténként egy rövid jegyzet. Amfora
2013. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvass utána, a lisztérzékenység kimutatása nagyon rossz hatásfokú.


És persze hogy lehetsz, sőt valamilyen szinten mindenki az. Csak mindenkinél eltérő mértékben okoz eltérő panaszokat, tüneteket. Van aki kis hasmenéssel kibekkeli (vagy ez sincs) aztán 50 éves korára rákos lesz. Vagy depresszióval él, és ez is a gluténtól.


Ki kéne próbálni, hogy elhagyod, hogy lásd a panaszaid 1-2 hónapon belül mennyit csökkennek. Egészség miatt egyébként mindentől függetlenül el kellene hagyni a gluténevést.. De pl. a bagózást is, vannak ilyen dolgok.

2013. nov. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!