Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Majdnem mindenre allergiás...

Majdnem mindenre allergiás vagyok. Valaki bármiben segíteni?

Figyelt kérdés

Elég durva a helyzet :(

Az még hagyján, hogy van egy csomó pollenallergiám, amiket pontosan nem is tudok, de az ételek kb. 85%-ára allergiás vagyok. Boltban, étteremben és ilyen helyeken semmit nem tudok (v)enni :( Minden élelmiszert magamnak kell megfőzni, előkészíteni. Nagyjából annyiból áll az étrendem, hogy főtt krumpli, főtt cékla, marha vagy pulyka hús párolva, esetleg sülve, alma, paprika, túró, gránátalma, saláta, káposzta, kelbimbó, répa, retek, meggy. Ezek azok az élelmiszerek amiket biztonsággal fogyaszthatok. Mivel nem csak ételallergiám van, hanem mellé még hisztaminintolerancia is társul, így elég gázos a helyzet. 2 vérvételem volt, egyik IgG (ételintolerancia), a másik IgE (ételallergia) és dao enzim (hisztaminintolerancia). Ezek összesen 40 ezer Ft-ba kerültek (a TB nem támogatja), kb. 30 féle ételt mutat ki az IgG és az IgE. Nem beszélve az utazási és egyéb költségeimről valamint a megpróbáltatások soráról amiken eddig keresztül mentem (gyomor, és vékonybél tükrözés, vékonybél biopszia, bőr biopszia, eleinte antibiotikumokkal félrekezeltek évekig, gyógyszerek és kenőcsök sora a kiütések miatt, amik mára már szerencsére kevésbé látszanak de még mindig nem teljes a kép, hogy mivel nem érintkezhetek). Vannak 60-as meg több 100-as allergén panelek, vérből kimutatják mire vagyok allergiás. 100 ezrekért. De jelenleg Magyarországon az a hivatalos állásfoglalás, hogy gyógyszer nincsen rá, gyógyíthatatlan és mindenféle próbálkozás 100 ezrekbe kerülne amiknek lehet, hogy nem is lesz eredménye. Semmi támogatást az államtól nem kapok, még a vérvizsgálatokat is nekem kell fizetni mert a bőrvizsgálat nem mutatott ki semmi allergént (mondjuk ezt az orvos is mondta, hogy nem megbízható csak azt támogatja a TB). Van néhány orvos akiben csalódtam de van sok akikről tudom, hogy mindent megtettek értem és köszönöm is nekik. Viszont az országban, az emberekben és az egész politikában mélységesen csalódtam mert tudom, hogy senkit nem érdekel mi van a másik emberrel csak addig amíg termelő és munkaképes. Egyébként én is az vagyok és még lennék erősebb is ha nem vízen meg krumplin élnék. A vitaminokat, ásványi anyagokat drága étrendkiegészítőkkel próbálom pótolni amik tele vannak májkárosító adalékokkal. Színezék, édesítő, csomósodást gátló, hordozó anyag, fényező anyag, emulgeáló szer, oldószer, stb. Ezek mind-mind összeadódnak és hosszú távon szintén nem egészségesek, ezért keresek olyan komplex vizaminokat amelyekben minél kevesebb ezen anyagok aránya. A gyógyszertárban sem mindig adnak ki tiszta C-vitamint (aszkorbinsav) attól függ milyen kedvük van és az árát is megkérik rendesen. Vicc ez az egész úgy ahogy van. Senki nem tudja szinte, hogy mi a problémám, az emberek mindenfélét elvárnak tőlem. Még többet is mint másoktól mert (sajnos vagy szerencsére?) úgy tűnik, hogy sok dolgot elég jól átlátok és szeretek, illetve szoktam is segíteni az embereken, a műszaki dolgokhoz elég jól értek. Talán azért segítek, mert titokban remélem, hogy egyszer rajtam is segít valaki... nem tudom.


Létezik ember a világon aki hasonló cipőben jár? Lehet rá valami gyógymódot találni? Tudok valami állami támogatást vagy valami segítséget kérni valakitől?


Köszi ha elolvastad. Már azzal is segítesz ha beszélsz róla vagy tovább adod. Jelenleg a polic-mediklinikára szeretnék eljutni, ahol csinálnak Voll tesztet és tudtommal immunterápiát is, de ezeknek a dolgoknak is mind saját magam jártam utána. Körülöttem senki nem tud semmit, még az allergia fogalmával sincsenek tisztában az emberek, a hisztaminintoleranciát pedig végképp nem tudom elmagyarázni senkinek. Kívülről nem nagyon látszik rajtam semmi csak annyi, hogy nem hízom meg néha a bőr problémák, de belül vannak azért gondok testileg és lelkileg is már közel 9 éve és egyre súlyosbodott..



2013. dec. 18. 00:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen vitaminokat szedsz, de a JK vitaminokból havi 5-6 ezerből megoldható minden vitamin és ásványi anyagszükséglet bőségesen: [link]


Persze, ha nincs benne olyan, amire allergiás vagy, ezt nem tudom.


A felsorolt és ehető kaják listáján minden szerepel, ami elégnek kéne, hogy legyen, bár nehéz belőlük változatosan főzni.

2013. dec. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát, ez nagyon durván hangzik...


Őszinte leszek, volt olyan allergiás ismerősöm, akiről utólag döbbentem rá, hogy azért távolodtunk el, mert egyszerűen idegesített. Mert nem értettem, miért "válogatós", vagyis értettem, de na. Szégyellem is magam érte, de olyan piperkőcnek, vagy nem is tudom milyennek tűnt, mint akinek mindentől óvakodnia kell és mindentől "fél", ellene van a világ, vagy nem is tudom. Na, ahogy elolvastam az írásod, mélységesen elszégyelltem magam. Baromi nehéz lehet nektek, én pedig ocsmányul viselkedtem az ismerősömmel. Meg is fogom keresni és elhívni valahová kajálni vagy nem tudom, és bocsánatot kérek tőle.


Na de ez csak egy kitérő volt. Szóval ami ételt felsoroltál, szerintem az átlagember ennél még szegényesebben eszik:) Egyél sokat ezekből, és akkor ugyanott vagy, mint aki ennél változatosabban, de rosszabbakat eszik - mert amúgy ezek még egészséges kaják is. Én biztos megpróbálnék házi krumpli-chipset is csinálni, ropogtatnivalónak meg reggelinek. Bio gabonapelyhet se ehetsz? Abból asszem a sparban láttam olyat, ami 100% bio és adalékanyag mentes, ugyan 3x annyi mint a sima, de legalább ehetnéd. Az is jó reggelinek, és mégse csak gyümölcsöt eszel.

Bőr kiütéseid nem lehet, hogy poliészter ruháktól voltak? Dolgoztam butikban és egy csomó olyan vásárló volt, aki megtapogatott egy nagy %-ban poly ruhát, és pár perc alatt tiszta kiütés lett. Fémallergiást is sokat hallok, állitólag arra nagyon könnyen lesz érzékeny valaki, és elég sok mindenben van, golyóstoll, evőeszköz, ruhacsipesz, cipzárak, bármi.

2013. dec. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, a fém és tartósítószer, adalékanyag allergia tesztet még meg kellene csinálni csak ahhoz is el kell utaznom Pécsre, ami kb. 110km, közben dolgozom és valahogy időpontot is kellene kérni, amit az allergiás dokim ad, ő meg 50km. Mindenképpen meg fogom csinálni ezeket de pl. a fémallergia az úgy van, hogy egy hétig a hátamra van ragasztva több fémminta és naponta nézegetik, hogy nem reagál-e valamelyik a bőrömmel.


Igaz, hogy egészséges ételeknek mondhatók, de elég kellemetlen mondjuk a munkahelyemre vinni az ennivalót. Nálam ez nem úgy működik, hogy a boltban leveszek a polcról egy csomag ezt, egy csomag azt és beledobom pár zsemlébe, hanem meg kell mosni, meghámozni, darabolni, egy részét főzni vagy sütni...

Egyébként a sült ételek sem egészségesek, nekem a bélrendszerem gyenge emiatt és a sült olajos dolgok azok savasítanak, illetve korlátozzák a tápanyagok felszívódását és a keményítő tartalmú ételekből bizonyos hőfok felett mérgező anyag keletkezik, ami főleg sütésre jellemző mert ugye ott elég magas a hőmérséklet. Gabonát egyáltalán nem ehetek semmit, semmit ami szemes. Bab, búza, árpa, rozs, kukorica, szója.. ezek mind kiestek. A rizst nem tudom, úgy érzem, hogy émelygek tőle és mintha attól is fájt volna a hasam. De nem tudom pontosan, mert a rozs és a rizs egy cellában volt a vértesztnél, ami pozitív lett és nem tudom, hogy konkrétan melyik. Lehet, hogy mindegyik de az is lehet, hogy csak egyik. A kölest sem tudom, mert nem volt benne a tesztben, hajdinával próbálkoztam még de nem nagyon jött be. Dinnye, tök, uborka, padlizsán és rokonaik.. ezek is mind felejtősek. Minden ami csípős, érlelt (kolbász, befőttek, lekvárok, savanyúságok, konzervek), minden amiben élesztő van.. mind-mind felejtős. A túl édes dolgokat sem ehetem, mert ha nem tud felszvódni a cukor akkor a vastagbélben elkezd erjedni, a baktériumok pedig hisztamint termelnek ami megint nem lesz jó. Hihetetlen mennyi mindenre oda kell figyelni. Amikor megkaptam az eredményeket, megkérdezte édesanyám, hogy milyen lett. Azt mondtam, hogy "nem akarod tudni". Amire épp nem vagyok allergiás azt meg a hisztamin miatt nem ehetem. Na mindegy, köszi azért, hogy írtál már ez is azért sok erőt adott.


Pár háznyira tőlem volt egy 17 éves rákos kislány. Próbáltam neki segíteni amiben tudtam, ismerem is és nagyon féltettem. Meggyógyították, épp ma kapta meg az eredményt. Örültem. Aztán eszembe jutott, hogy engem nem lehet meggyógyítani :|

2013. dec. 18. 01:47
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Eszegess parlagfüvet. Tavasszal kell szedni a még friss hajtásokat.
2013. dec. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Tessék egy cikk is:

[link]


Én mindig ezt tolom tavasztól őszig, néha még télire is teszek el szárítva. Nekem minden allergiám megszűnt.

2013. dec. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Jahh! És ami legfontosabb, ingyen van. :)
2013. dec. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A parlagfűről hallottam, csak az a kérdés, hogy ilyenkor honnan vegyek. Az adagolásról sem találok semmit pedig kipróbálnám. Szeptemberben ettem néha és bajom nem lett tőle. Talán mintha egy picit jobb lett volna, mert idén ősszel max. 2-3x tüsszentettem el magam, pedig nagyon durván szoktam nyáladzani tőle.
2013. dec. 18. 16:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia!Ma néztem a Facebookon egy előadást, amiben az egészséges életmód keretében a parlagfűről is szó volt.Érdemes lenne gyógynövény és természetes alapú étrendkiegészítőket fogyasztanod, amiket akár kedvezményes áron is be tudsz szerezni és az orvosi hátterük is megvan.Megérné akár a mosószeredet is gyógynövény alapúra cserélni, lehet, hogy az is segítene valamit.Jobbulást, kitartást Neked!
2013. dec. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. dec. 19. 15:42
 10/13 anonim válasza:

Szia,


Az lenne az első kérdésem, hogy pontosan melyik vitaminkészítményeket szedted? Milyen dózisban?

Külön szedtél ezekhez egyéb vitamint? Milyen mennnyiségben?

A helyzet az, hogy a vitaminok valóban megoldják a problémáid nagy részét. Ha az immunrendszered megerősíted, akkor megoldódnak a problémáid (nagy részük biztosan). Ha eddig szedtél vitamint, akkor valószínűleg nem elegendő mennyiségben tetted ezt. Leírom a helyedben milyen mennyiségben szednék vitamint:


-Lenkei-féle erős, vagy szupererős multivitamin, vagy a

JK-féle legerősebb multivitamin.


-Kalcium-Magnézium tabletta 2000/1000mg-ot naponta, amit

később érdemes érdemes később érdemes lehet növelni, amig

nem tapasztalod, hogy hasmenésed lesz tőle (amúgy az

elején, amig megszokja a szervezeted, addig ettől a

mennyiségtől is lesz egy kicsi)

-És ami a legfontosabb a +c-vitamin kiegészítés!

Ebből naponta legalább 20g-ot szednék(vagy ha lehet mégtöbbet!

Ezt a mennyiséget 1000mg-os tablettás/kapszulás

c-vitaminnal tudod megoldani (a multiban lévő mellé)


- Emellett igyál sok folyadékot! (20kg-onként 1 litert+még 1-2 litert aktivitás szerint)

Pl. ha 80kg-os vagy, akkor napi 4 liter+1-2 liter.


Ez az egész olyan havi 30 ezer forintba vág, viszont elég valószínű, hogy megoldja a problémádat. Egyébként mellékesként annyit, hogy ha 20+g c-vitamint soknak találod, akkor elmondom Neked, hogy van olyan beteg, akit napi 200g ! c-vitaminnal kezeltek ÉS! gyógyítottak meg!:)


Sok sikert és hidd el, hogy a vitaminok is csak úgy tudják kifejteni a hatásukat, ha folyamatosan szeded őket MEGFELELŐ mennyiségben.

2013. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!