Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékenység kialakulhat...

Laktózérzékenység kialakulhat 16 éves korban?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mikor alakul ki, de az biztos, hogy a menyem 30 fölött volt, mikor megállapították nála, hogy laktóz + gluténérzékeny.
2014. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem felnottkent jott ki.
2014. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bármikor kialakulhat. Persze gyakoribb gyerekkorban de én ismerek olyan 38 évest akinek annó vizsgáltaák és nem volt még most meg igen.
2014. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Minden ember 'laktózérzékeny'. Sőt, tejérzékeny is.


Hogy a laktáz enzim aktivitásunk éppen mekkora, és ez ugye korral változik az egy dolog.


Ha minden ember tejcukor és tejfehérje érzékeny, akkor senkinél sem alakul ki 16 éves korban, hanem csecsemő kor után azok vagyunk, pont.


Nem kell (nem szabadna) tejtermékeket fogyasztani.

2014. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
KI! Nekem 15 éves koromban alakult ki egyik napról a másikra. Fél liter tejtől 3 napig fetrengtem a kollégium betegszobájában.
2014. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fognak még sokan fetrengeni hosszabb ideig is.. csak idő kell a műkajáknak hogy elég súlyos bajt okozzanak.
2014. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én az igazi bocitejtől még rosszabbul voltam,mint az ultra gagyi 1.5-ös tejtől.
2014. jan. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én ilyen nagy tejellenző vagyok, de ehhez azért ismerni is kell valamennyire a tejet, a szarvasmarhát..


És például a bocinak nincs teje O_o

2014. jan. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem húsz éves korom körül jött ki.
2014. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A japánok (szamurájok) kevésbé toleránsak a laktózzal szemben. De ezért igazán felesleges szomorkodni! :D
2014. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!