Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Buteyko légzéstecnika-tanfolya...

Berkes-Szabó Tamás kérdése:

Buteyko légzéstecnika-tanfolyamot végzettek között van-e olyan, aki nem érezte megfelelőnek a technikát, aki kidobott pénznek tartja a tanfolyam árát?

Figyelt kérdés
Általában nem szeretem azt, amikor olyasvalaki mond véleményt - pláne negatív véleményt - valamiről, akinek nincsenek ezzel kapcsolatban tapasztalatai. A Buteyko-légzéssel kapcsolatban olvastam sok információt a neten, legfőképpen olyanoktól, akiknek semmi közük nincs/nem volt hozzá. Amikor nagyon pozitív véleményt olvasok, akkor nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy propaganda-megnyilvánulásról van szó, vagyis olyasvalaki írta, akinek érdekében áll, hogy minél többen jelentkezzenek a tanfolyamra, mert pédául üzleti részesedése van benne. Arra volnék kíváncsi, hogy volt-e olyan, aki elvégezte, és úgy érzi, nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, esetleg amit ígértek a tanfolyam előtt, az nem valósult meg. Esetleg olyan weboldal, fórum van-e, ahol viták elhangzanak a módszer eredményességét illetően? Nem olyanokra vagyok kíváncsi, akik arról vitáznak, hogy miért kerül ennyibe. Olyanokra, akik az eredményességéről vitáznak.

#Buteyko #Buteyko légzés #Buteyko légzéstechnika #hatékony-e a Buteyko-légzés?
2014. márc. 15. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen és hasonló tanfolyamok kivétel nélkül mind lehúzás! Főleg amit a netten hirdetnek.
2014. márc. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem te nem a kérdésre válaszoltál.
2014. márc. 15. 13:04
 3/5 A kérdező kommentje:

Szeretném, ha olyanok írnának, akik tudják értelmezni és figyelembe veszik a kérdésem lényegi részét.


"Általában nem szeretem azt, amikor olyasvalaki mond véleményt - pláne negatív véleményt - valamiről, akinek nincsenek ezzel kapcsolatban tapasztalatai."


De a Fórum szabályai közül is igyekezzünk betartani ilyesmiket, mint: " Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!

Ne menj bele felesleges vitákba!"


Tehát kéretik a kérdésemre adott első "kommentelő"-höz hasonló firkálást kerülni.

Köszönöm.

2014. márc. 15. 13:09
 4/5 coo válasza:
100%

Azt hiszem rosszul indítottad ezt a kérdést, mert szerintem nem lesz ilyen. Ergo nem fog ideírni ilyen választ senkit Így nem tudod eldönteni miért is nem írnak.

Viszont jó lenne, ha írna mindenki akinek bejött.

Én írok. Elvégeztem, és hihetetlenül jó volt.

A tanfolyam nagyon jól felépített, összeszedett volt. Láthatóan érdekli az előadót, hogy miként haladsz a tanfolyamon, csinálod-e a gyakorlatokat, vannak-e problémáid velük. milyen elért eredményeid vannak.

Kimondottan meggyőző, hogy láthatóan nem vizet prédikál és bort iszik az előadó, mivel csinálja ő is.

A tanfolyamon, amelyikre én jártam 12-en voltunk. Voltak köztük asztmások többen is meg olyanok mint én magam is, hogy orrdugulással küszködök, orrműtét után is.

kivétel nélkül mindenki pozitív elmozdulásról számolt be, mivel a tanfolyam végén mindenki elmondhatta eredményeit.

Aki komolyan beteg ilyen irányban, annak nem kétséges, hogy el kell végezni, ha gyógyulni akar.

Akinek meg semmilyen problémája, sincs, mert így gondolja, annak is érdemes mert, sokat javíthat a fizikai állapotán, mint nekem.

Nehogy bárki is azt higgye, hogy kap levegőt akkor már jól tud lélegezni. akkor mondhatja el valaki magáról. hogy jól tud lélegezni, ha min 40 másodpercet tudja úgy visszatartani a levegőt, hogy sem előtte nem vesz nagy levegőt és utána sem nem, hogy zihál, de sem szaporábban nem lélegzik sem erősebben, hanem mint normál nyugalmi állapotban.

Én most végeztem el a tanfolyamot Nyíregyházán.

Az *gykontroll tanfolyam ehhez képest futószalag, pedig azon is voltam már kétszer is.


Figyeld meg az összes buteyko módszerről szóló fórumon csak olyanok kritizálják akik nem voltak még ott.

De most komolyan, ha két ember arról vitatkozik, hogy a sarki boltban lehet-e kenyeret kapni, akkor kinek hiszel? Aki nem volt még a boltban, vagy aki volt már ott?

2014. jún. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. jún. 20. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!