Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Rossz sampontól viszket és...

Rossz sampontól viszket és kisebesedett a fejbőröm, milyen gyógymódok léteznek erre?

Figyelt kérdés
Már évek óta Garnier Ultra Doux samponokat használok, több félét is kipróbáltam, gyógynövényes, barackos mandulás és eddig egyiktől se lett bajom, viszont amikor a Garnier Ultra Doux Szőke Hajra Kamillával sampont kipróbáltam, kb 2 hétig használtam és abba is hagytam, mert elkezdett tőle nagyon viszketni a fejbőröm (eddig sose volt ilyen egyik sampontól se!) és ez már több mint két hónapja tart, hogy teljesen sebes és sárga pörkös a fejbőröm. Egy hete el is mentem bőrgyógyászhoz, aki szerint ez ekcéma is volt egyben és felírt antibiotikumos ecsetelőt a fejbőrömre, (amiről azt mondta, hogy pár nap alatt elmúlik majd tőle)és gyógyszertárban kevert színtelen szagtalan hajmosót. Ezeket már lassan két hete használom, ahogy mondta a bőrgyógyász, de nincs nagyon javulás. Továbbra is nagyon viszket a fejem és próbálom megállni, hogy ne vakarjam, de nagyon nehéz és sebes pörkös a fejbőröm. Visszamenni nem szeretnék, mert így is 15.000 Ft volt egy kezelés és 5000 Ft együtt a gyógyszerek amiket felírt. Kérem segítsen aki tud!

2014. ápr. 24. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor szenvedj tovább. Láthatóan nem múlik el magától, akkor mit vársz? Majd valaki monitoron keresztül diagnosztizál?
2014. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Menj az SZTK-ba, ingyen is adnak hasonló tanácsot, mint ez a sarlatán 15ezerért.

Nézz körül a családban, pikkelysömör ( psoriasis) nem fordult-e elő? Nagyszülőknél? Az ő szüleiknél?

2014. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző (2-es vagyok)

Szódabikarbónát (maréknyit) keverj össze kicsi vízzel, hogy jól kenhető legyen, tedd a hajadra, fejbőrödre. 1 percet hagyd rajta, mosd meg vele a hajad. Vízzel leöblíted , utána almaecetes vízzel öntsd le.(1 l víz, fél dl almaecet.) Ne félj, nem lesz savanyú szagú a hajad. Semmiképpen nem árt, bármi is a problémája a bőrödnek.

2014. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én tippem az, hogy semmi köze a samponhoz, csak véletlen egybeesés. Az "állami" bőrgyógyász ingyér van, ha a pénzes nem segített, tán ki kéne próbálni az ingyeneset. Több szem többet lát, a bőrbetegség nem mindig egyértelmű.


Ha valóban ekcéma, az nagy szívás, mert nem igazán gyógyítható. Hol elmúlik, hogy visszajön.

2014. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyám... ha a fél konyhát rárakod, akkor se múlik el. Sebre ecetet meg szódabikarbónát? Az mondjuk igaz, hogy a viszketést már nem fogod érezni. A fájdalomtól...
2014. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A Garnier termékekkel van valami gáz. Én több évig használtam az egyik tonikjukat, aztán egyik napról a másikra tele lettem kiütéssel tőle, és hetekig nem jöttem helyre. Vannak hatóanyagelemzők az interneten. Próbáld meg beírni az összetevőket, és ki fogja írni, melyik anyag milyen káros vagy éppen nem káros hatást fejt ki.Én a helyedben keresnék valami natúr sampont, pl.: [link] és ezzel próbálkoznék. Bár általában ezeket is hetekig kell használni, hogy helyrejöjjön a fejbőr. Én fél éve használok natúr termékeket, és eléggé megszenvedtem, mire kitisztult a vegyi anyagoktól a fejbőröm,de ma már semmilyen problémám nincs, se korpa, se sebek a fejen.
2014. máj. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös, a butaságodat nem kellene reklámozni.Nem savfürdőről és nem kilúgozásról volt szó. Értelmezés és értő olvasás nálad nem szokás? Amihez pedig nem értesz, nem kell belevau.
2014. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!