Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen természetes anyagok,...

Milyen természetes anyagok, gyógynövények (tehát nem gyógyszer) képesek arra, hogy az allergiát drasztikusan enyhítse, esetleg megszüntesse? Itt az allergiából való kigyógyulásra akarok kilyukadni.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre kontollált (orvosi ellenörzés melletti) érzéketlenítés az egyetlen módszer. Ebben az esetben az allergiát kiváltó anyagból juttanak be a szervezetbe nagyon kis mennyiséget, ami csak enyhe reakciót vált ki, így lassan megszokja a szervezet és idövel legfeljebb csak enyhe tüneteket vált ki.

De csak orvosi ellenörzéssel lehet ezt a módszert végezni, mertha túl erös a reakció, akkor azt enyhíteni kell a szokott gyógyszerekkel.

2014. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az allergiák az immunrendszer kóros folyamatai, autoimmun gyulladásokkal hozzák ezeket is összefüggésbe.


Tehát a kezelés alapvetően a gyulladás kiváltó okainak megszüntetése lenne.


Erre létezik a gyulladáscsökkentő táplálkozás, többféle (hasonló) étrend, protokoll is van.


Gyógynövények közül a kurkumával kiegészítheted az étrendedet, de akkor a tömény hatóanyagával, a kurkuminnal próbálkozz.


Sokat kísérleteznek, hogy ez a hatóanyag milyen módon szívódik fel legjobban, vannak termékek amelyek magas kurkumintartalom mellett egyéb olyan kurkuma hatóanyagokat, feketebors kivonatot tartalmaznak, amik összességében igen jó felszívódást biztosítanak. Így még mindig gyógynövényeknél tartunk, de hatékony beviteli formában, én ezt támogatom. De csak az ésszerű étrend kiegészítéseként.

2014. ápr. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nemrég olvastam egy bizonyos feketeköményről, van is belőle olajos készítmény a Bálint Cseppek forgalmazásában. Ezt próbálta valaki? Csupa jókat írnak róla.

Első: Erről olvastam, de ez bent-fekvős, állandó megfigyeléses dolog ha jól tudom, ami sajnos nem lehetséges nálam..

Második: Ezt a kurkumint kipróbálom, bár én csak fűszer- illetve festéknövényként ismertem (mármint a kurkumát).

2014. ápr. 29. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mire vagy allergiás?Az immunrendszer rendbetétele sokat segít pl stabilizált aloe verával, echinaceával, ginkgóval, a bélflóra helyre állításával.Sok esetben segítettek már.Jobbulást!
2014. ápr. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kurkuma fűszer önmagában kevés, alacsony hatóanyag tartalmú, valószínűleg a feketekömény is lehet hogy ilyen. Segítene, de egyrészt kell egy hatásos mennyiség, másrészt nem áll helyre tőle a bélflóra, nem szűnik meg az áteresztő bél szindróma.. az alapokat is kezelni kell, hogy ne térjen vissza a betegség. Ehhez tényleg muszáj rendbe tenni a táplálkozást.
2014. ápr. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A legfőbb probléma a pollen és a porallergia.
2014. ápr. 30. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Mint egyre több embernél.


Hát igen, kell is a védőoltásokba az az immunválasz fokozó adjuváns..

2014. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!4-es vagyok.A pollenre jók, amiket írtam.Ezek pollen szezonban is használhatók.Megelőzésre még jó szezon előtt legalább 3 hónappal elkezdeni a virágpor tablettát fokozatosan növekvő adagban szedni, csak minőségi legyen.Van pár ismerősöm, aki már tünetmentes.Jobbulást!
2014. ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!