Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha a fülem nem bírja (elvileg)...

Ha a fülem nem bírja (elvileg) a fehér aranyat, akkor a kezem sem fogja?

Figyelt kérdés

Még 2005-ben kaptam a nagyszüleimtől egy fehér aranyfülbevalót. Néhány hét után kisebesedett tőle a fülem. Megkérdeztük az ékszerésztől, hogy mit lehet vele kezdeni, azt mondták, hogy kenjük be körömlakkal. Éljen, egy hétig bírta a fülem. Ez miatt nem is tudom hordani :(

Most kinéztem neten egy gyűrűt, és 14 karátos fehér arannyal van bevonva (amúgy ezüst gyűrű). Szerintetek bírná a kezem? Vagy egy ékszerész le tudná hámozni róla a fehér arany réteget és be tudná vonni ezüsttel? Ha igen, mennyiért?



2014. máj. 27. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem a fülem a nikkelt nem bírja(nekem azonnal kipirosodik és begyullad), máshol viszont elviselem a bizsu ékszert. meg kéne élőben próbálnod egy fehérarany gyűrűt és meglátod, hogy bírod vagy nem.
2014. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az tiszta(24K) arany sárga.

A fehérarany meg attól fehér hogy a hozzáadott ötvözettől fémes színű lesz. Ha ez az ötvöző.... történetesen a "Nikkel" akkor te a nikkelre vagy allergiás éattól gyulladt be a füled.

Ha jövőben vásárolsz bármilyen ékszert, mindig meg kell kérdezni az ékszerészt hogy nikkel mentesnek kell lennie amit vásárolsz !

2014. máj. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. máj. 28. 10:34
 4/4 A kérdező kommentje:

Amúgy ez a gyűrű lenne


[link]


Setting Metal: Solid 925 Sterling Silver

Center Stone: Round Aquamarine 5mm 0.45carats, AAA quality

Accent Stone: Round Aquamarine 12pcs , about 0.05carats,AAA quality

Ring Weight: 3grams to 4 grams

Plating: 18K White Gold Plated


El is írtam: 18 karátos az arany, nem 14 :)

2014. máj. 28. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!