Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Találkozott már valaki hasonló...

Találkozott már valaki hasonlóval és ha igen, meg tudná mondani mi is lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 29 éves nő vagyok és egy kis segítségért fordulok hozzátok. Évek óta, olykor reggelente mikor felkelek, kicsit mintha viszketne a tarkóm, a fejem "hátulja"... Néha még egy-egy "puklit" is találok a fejbőrön... Eddig nem csináltam nagyobb ügyet belőle, úgy voltam vele, hogy egy-egy viszkető ki dudorka, amiről aztán mindig hamar meg lehet feledkezni, nem a világ vége, biztosan valami allergia, nyilván megizzadok éjjel vagy a párnám okozza, hasonló... Ma reggelre viszont, több ilyen dudor is keletkezett a nyakam oldalán, hátulján, meg szokásosan a fejemen, a tarkóm felett, ahol már haj van. Hasonlóak a szúnyog csípéshez, csak kisebbek és ha nagyon megvakarom őket, fájnak, de azért viszketnek... Tényleg a párnámra lehetek allergiás vagy ez valami más?

Köszönöm!



2014. júl. 22. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ágyi poloskára szavaznék.
2014. júl. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet melegkiütés is.
2014. júl. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A poloska szúrásának nyoma kezdetben általában fájdalommentes. Ez a fájdalmatlan szúrás az alvó embert legtöbbször a takaróval nem fedett testrészeken (pl. nyakon, vállon, felkaron, csukló-, könyök-, lábszár- és bokatájékon) éri. A csípést kis piros folt jelzi, a fájdalom és a viszketés sokszor csak órák múlva jelentkezik. Érzékeny személyeknél a csípés erős viszkető és égő érzést vált ki, és hólyagok is kialakulhatnak, csalánkiütés-szerű tünetek kíséretében. Egyes emberek szervezete ezzel szemben egyáltalán nem reagál a poloska csípésére, ezen emberek állítják hogy az ágyi poloska őt "nem szereti".

A poloska csípések vizsgálatakor gyakran feltűnik, hogy csoportokban láthatóak a szúrások.

Viccesen ezeket a csoportos szúráshelyeket "reggeli-ebéd-vacsora" néven illetjük.

2014. júl. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig sehol máshol nem találkoztam ezekkel a "puklikkal" csak a tarkóm felett, a hajamban, és soha nem volt több egy-kettőnél. Most kb olyan négy-ötöt számoltam, elszórva a nyakamon és a tarkómon, meg a más hajas részen, hátul a fejemen, ezért is gondoltam, hogy a párna lehet...

2014. júl. 22. 08:12
 5/6 A kérdező kommentje:
*már hajas részen
2014. júl. 22. 08:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Cseréld le a párnádat, vagy az ágyneműt, és meglátod, hogy változik e valamit a helyzet.
2014. júl. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!