Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szénanáthám van, és amióta...

Szénanáthám van, és amióta bedurvult, sokszor nehezen kapok levegőt. Más is tapasztalt ilyet? Mitől lehet? Elmúlik a pollenkoncentráció csökkenésével?

Figyelt kérdés
Sajnos dohányzom, bár le csökkentem mától csökkentem az eddigi 10-12-t. Mennyire csökkentsem? Ne mondjátok,kérlek, hogy nullára, mert azt nem bírnám ki.

#nehézlégzés #száénanátha
2014. aug. 13. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Az allergia csak rosszabbodhat, mert a szervezeted nem képes megvédeni a pollenekkel szemben. Ha nehezen kapsz levegőt, akkor asztmatikus allergiád van, amit érdemes kivizsgáltatni, mert ha az, akkor kapsz hozzá hörgőoldó szereket amik segítenek abban, hogy ne fulladozz. A dohányzás meg egyenes rossz, és ennek is köszönheted, hogy fulladozol. Azzal végleg le kéne állnod.

Az allergia gyógyszerek semmit nem érnek ha nagyon erősen kijött az allergiád. Ami enyhítheti a tüneteket az a napi hajmosás (elég sima vízzel) hogy a pollenport kimosd belőle, naponta többször most meg az arcod,, használj szemcseppet (amivel tisztítani tudod a szemed, hogy ne könnyezzen, már ha van ilyen gondod) és használj orrspray ami szintén segíti, hogy levegőt kapj. Mint írtam a cigit meg végleg dobd el. Ha nem akarod akkor ne panaszkodj, hogy fulladsz. De egy biztos. Cigivel csak évről évre rosszabb lesz.

2014. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat. Igazad van a cigivel kapcsolatban, csak nehéz...Igyekszem. Bár így, hogy alig kapok levegőt, nem olyan neház nem dohányozni.
2014. aug. 13. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Tudom mi a helyzet, mert jó magam is erős dohányos voltam. Napi 2 doboz cigit szívtam el. Asztmatikus allergiám lett, és voltak olyan napok amikor annyira fulladtam, hogy elkeseredésemben sírtam, mert féltem, hogy csak úgy megfulladok. Hiába kaptam allergén enyhítő gyógyszereket, hiába próbáltam a homeopátiát, semmi sem használt. A fulladásra kaptam ventolint ami nagyon jó volt, mert szinte azonnal segített. De az orvos megmondta. Ha nem szokom le a cigiről, csak rosszabb lesz. Emlékszem a tüdőgondozóban ültem, és jött egy bácsi akinek az orrából cső állt ki, és a cső egy kis tasakba ment. Kiderült, hogy a bácsi egész életében bagózott, és 50 éves korára, már képtelen volt a tüdeje rendesen működni, így egy kis segítségre volt szüksége. Néztem az öreget, és azt mondtam, hogy én nem akarom 50 évesen így kinézni, nem akarok 50 évesen meghalni. Aznap éjszaka olyan rémálmom volt, hogy arra ébredtem, hogy fulladok. Annyira megijedtem, hogy onnantól kezdve 1 szál cigit nem szívtam el. Ennek lassan 15 éve.

Asztmatikus allergiám még mindig megvan, végül is a parlagfűre még mindig allergiás vagyok. De már nem fulladozom.

Ha akarsz le tudsz szokni. Ha nem akarsz, és neked fontosabb a cigi, akkor annak évekkel később komoly következményei lesznek. Rajtad áll.

2014. aug. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad a történetedet. Én is ilyesmitől tartok, pedig azért nem dohányzom sokat. Gratulálok az elszántságodhoz a cigi lerakásával kapcsolatban. Én is próbálkozom.
2014. aug. 13. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám :(

Én még csak 18 éves vagyok, kb 9-10éves korom óta allergiás, bár én annyit nem tüsszögök hogy elviselhetetlen legyen, inkább ez a fulladás rossz, sajnos én is dohányzok 2,5éve.Enyhe asztmát mondott az orvos, légzésfunkcióm rendben van, viszont félek hogy egyszer nekem is összeszorul a légcsövem és annyi. Javaslom hogy menj el tüdőgondozóba , nézesd meg magad röntgen, stb, hátha megnyugszol.

Nekem annyit mondtak hogy minden rendben van, a tüdőmmel is, csak allergiás vagyok és enyhe asztma. De a cigit nekem is lekéne rakjam... nehéz

2014. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

jelenleg nagyon-nagyos magas a pollen. :(

Remélem hogy ez miatt vagyunk ilyenek.

2014. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!