Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Segítséget szeretnék, ha...

Segítséget szeretnék, ha valaki jártas e témában,! Májfolt és eltüntetése! Arcomon van és ronda, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Én már sok mindent kipróbáltam, de csak halványítani tudtam (a homlokomon van). Próbáltam a citromlevet, kövirózsa nedvét, drága kencéket (pl. Avonban van ilyenre), nem sikerült. Aztán elhagytam a fogamzásgátlót, védtem az arcomat a naptól, és most úgy elhalványodott, hogy már csak az veszi észre, aki tudta, hogy ott volt valami, de teljesen nem tűnt el. Az volt a rossz, hogy korábban még sminkkel se tudtam elfedni teljesen. Tudom, érdemben nem segítettem, de ez is egy tapasztalat.
2014. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászatra menj el! Ott megnézik és adnak rá kenőcsöt. Teljesen el lehet tüntetni. Meg kell nézetni, hogy jóindulatú elváltozás-e?
2014. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bognár Etelka ***** válasza:
A bőrgyógyászok között ma sokan vannak olyanok, akik nem a kemikáliákat írják fel receptre, hanem tájékozottak az alternatív, mérgező, természetes anyagok alkalmazhatóságáról is. Én az aloe verát, az ablakban díszlő növény nedvét tudom ajánlani. Ha esetleg nem használ 3-4 heti napi 2x-i kenegetés mellett, még mindig jöhet a bőrgyógyász! De érdemes érdeklődni, hogy a kezelt betegeknek mi a véleményük a kezeléseiről!!!
2014. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bognár Etelka ***** válasza:
Bocsi! A mérgező elől kimaradt egy NEM szócska!!!
2014. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is küzdöttem a májfoltokkal. Nyár végére mindig nagyon előtűntek az alapozó mögül is. Lehet hogy a máj tiszító kapszuláktól lett szebb a bőröm, mert mást nem használtam. Egy ismerősömtől hallottam hogy kurkumát kell minden nap enni reggel éhgyomorra egy kanállal vízben elkeverve. Ez tehermentesíti a májat és tisztul a bőr is. Kurkumát bármilyen élelmiszerboltban lehet kapni. Kurkuma vagy egyéb májtisztító kapszulát a bioboltokban. A máriatövis teakúra egy hónapig végzése is sokat segít.
2014. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kicsidino válasza:
Szia! Tapasztalat!!!!! Schüssler só,olvass utána,nagyon jók!!!
2014. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem a szülés után lettek nagyon csúnyák. Bőrorvosnál is jártam, ő javasolta (és segített), hogy ahogy tavasszal kisüt az első nap, egészen az őszi utolsó napsütésig MINDIG 50 FAKTOROS napozókrémet használjak.


nekem nagyon bevált az Oriflame Bio Clinic arcápolókrém, létezik esti és nappali is. 45 fényfédő faktoros. (Én Oriflameval foglalkozom, azért választottam ezt.De eddig bárkinek ajánlottam, mindenkinek bevált, és még a következő héten érvényes katalógusban le is van árazva.)


ezt reggel és este kentem magamra, erre kentem rá a napozókrémet, ha strandra/kirándulni mentem. Lényegesen jobb lett a bőröm, szinte nem is látszódnak a foltjaim.


létezik (szintén oriflame) olyan alapozó is, ami kimondottan a májfoltos bőrre ajánlott. (CC krém) Nem tudom milyen, még nincs vele tapasztalatom.

2014. aug. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 alice_L válasza:

A Clinique-tol az "even better" "dark spot" krém nalam elég jol bejott, a koncentralt vezio mellé azerre valo krémuket is hasznaltam, és az elso csupor elég volt. Plusz eros napfényvédot hasznalok és szalmakalapot viselek a strandon. A homlokomon én még latom valami nyomat a foltnak, de rajtam kivul senki nem latja, az arcomon is volt ketto, mar én sem tudom pontosan hol.

Remélem hasznal neked is.

2014. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!