Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fekete hangya csípésre vagyok...

Fekete hangya csípésre vagyok allergiás, egy csípés 1 hétig is piros és viszket, mit ajánlotok rá?

Figyelt kérdés
2014. szept. 11. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban a hangyák kiírtását ajánlom, ha megcsíp, akkor Calcium pezsgőtabletta és Fenistil gél szokott segíteni, ha nem, akkor orvos.
2014. szept. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Söprök-felmosok-porszívózok, hogy nehogy találjanak valamit, de egy 2x2 mm-es valamire jön vagy 20. Ágyba is feljön 1-2, azokra ha ráfekszem, akkor csípnek meg, pedig ott a környéken sem eszünk, de behozzuk biztos a zoknin. Már próbáltam kálcium tablettát, szódabikarbónát, ecetet, semmi.
2014. szept. 12. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor ismételten csak a szakember általi írtást ajánlom, hangyákat otthon nemigen tudod kiírtani a kapható szerekkel.
2014. szept. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első lépés: valóban a hangyairtás, majd utána a megelőzése annak, hogy újra ellepjék a házat. Cukorra, sóra jönnek nagyon, érdemes megvizsgálni, hogy honnan jönnek (Panellekásnál csövek, panelek között, mellett, vezetékek mellett. Kertes háznál építéstől függően szinte bárhol, társasháznál is az építéstől függő helyeken.) A réseket meg kell szüntetni (purhab, szilikongél...stb), majd rovarcsapdázás. Ha nem válik be, akkor szakemberrel kell átnézetni az egész helyet.


Csípés esetén:


A hangyák hangyasavat termelnek, amit csípéskor kiengednek. A hangyasav egy szerves sav H-COOH képlettel. Mivel ez a sav is sav, ezért irritáló hatása van. Semlegesíteni lúggal lehet pl.: szóda (NaHCO3 vagy Na2CO3), de bőrben nehezebb. Ecetsavval is reakcióba lép, de csak a sója. Megoldás lehet ugyan, de ha nem egyből kened be 30-40%os ecettel, akkor nem sokat használ. Én lehetőségként tartom számon a forró/meleg vizet is. Engedj a csípésre legalább 5 percig annyira forró vizet, amit még kibírsz. Az kitágítja a csípés helyét és kimossa azt. Mivel 100%ban nem lehet kimosni ezzel sem, így utókezelni tudod. Fenistil tényleg jó rá, ahogy mondták már, de még elég sok krém, gél is. Erről érdemes tájékozódnod a háziorvosodtól, allergológustól...stb helyekről. A kálcium és magnézium pezsitabik is segíthetnek kicsit.


Remélem sikerül hangyátlanítanod a lakást és remélem kicsi hasznos voltam.

2014. szept. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Régebbi építésű kertes házban lakunk, úgyhogy a tömítés nem megoldható. Eddig a fenistil kapszula jött be, a gél semmire nem jó.

Az elektromos rovarriasztó hangyák ellen is alkalmazható szerintetek?

2014. szept. 15. 06:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Elektromos rovarriasztók nem érnek semmit, egyedül a szúnyogok ellen a Vape lap jött be.
2014. szept. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bepi13 válasza:
A rovarcsipések ellen, így a hangyacsípés ellen is, az egyik legjobb szer az IRIX. Patikában recept nélkül kapható. Ez a szer egyébként égési sebekre is kiváló. Sebhely nélkül gyógyít, s megszünteti a fájdalmat. Tudom ajánlani még csaláncsípésre, darázscsípésre is. ( Régebben ezt Naksol néven is forgalmazták.) Üdvözlettel, Bepike
2014. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!