Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A macskaszőr allergia hogy...

A macskaszőr allergia hogy "keletkezik"?

Figyelt kérdés

Tudom, a macska termel egy Fel d1 nevű fehérjét, ami a nyálával kerül a szőrére, ami allergiát válthat ki.

De hogyan? Úgy, hogy a szőrt beszippantja az ember, és az megtapad az orr nyálkahártyáján? Vagy ha nem így, akkor hogyan?



2014. szept. 29. 11:03
 1/2 gömbicica ***** válasza:

én vallom hogy minden betegség lelki eredetü.

és ha az immunrendszer valahol lyukad, akkor itt történik támadás. alapjáraton képes lenne leküzdeni mindent.

Az immunrendszer általában akkor gyengül, ha lelkileg rongyok leszünk(

Amit leirtál lehet akár igaz is.

Én együtt nőttem a macskával gyerekkoromban, a gyerekeim szintén. És nem 1-2 cicánk volt. Lakásba is bejártak, na nem éjjel-nappal, de volt, hogy reggel a cica ébresztette őket, mert beszökött :-)

semmi macskaszőr allergiájuk nem volt :-)

részlet innen:


[link]

könyvben is kapható :) hasznosnak itélem meg. nekem megvan :-)

"ALLERGIA

-

MACSKÁK

A macska sokkal érzékenyebb a láthatatlan dolgokra, mint az emberek többsége. A macskaallergia

többnyire a személyiség azon oldalával hozható kapcsolatba, amely képes „m

egérezni" dolgokat (női

oldal vagy aspektus) anélkül, hogy ezekre a dolgokra konkrét bizonyítékaink lennének. Az intoleranci

át

pedig éppen azért éljük meg: nem tudjuk elfogadni azokat a megérzéseket, amelyekre nincs racionális

bizonyítékunk. Világos hát, h

ogy a macska a női oldalt, szexualitást szimbolizálja, és minden, alapvetően

női tulajdonságot: gyengédség, báj, szelídség. A betegség üzenete: e tulajdonságok valamelyikét nem

toleráljuk, vagy valaki mással kapcsolatban, vagy saját magunkban"

2014. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én macskás házba születtem, és mégis kialakult 9 hónapos koromra az allergiám,majdnem meghaltam. Nem hiszem hogy lelkileg rongy lettem volna 9 hónaposan
2014. okt. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!