Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékenységre kapott...

Laktózérzékenységre kapott már valaki adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Eddig minden orvos lekoptatott vagy még nem is hallott róla. Ez havi szinten 5000 Ft-ot jelentene nekem, nem fáj senkinek sem ha igénybe veszem. Se a munkáltatómnak, az orvosnak meg pláne nem. SZJA törvényben és a kormányrendeletben világosan le van írva, hogy ez és ez jár, nem valami nagy csoda, mégsem tudom elintézni ezt az ügyet. Van valaki, akinek már sinen van ez az ügye?

2014. okt. 2. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:

milyen orvosok koptattak le?


nem tudnál egy gasztoenterológust találni? az kiadja a papírt rá, de figyelj arra, hogy olyant írjon, hogy - pl - 2007-ben már megállapították, ugyanis visszamenőleg is megkapod, ha jól emlékszem 5 évre ... páromnak folyamatban van, benyújtottuk a NAV-hoz, de még nem jött válasz (meg pénz)

2014. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak akkor kapod meg visszamenőleg, ha a lelet, vagyis maga a vizsgálat megtörtént, viszont ezt minden évben felül kell vizsgálni.Maga az igazolás, amit az orvos ehhez állít ki, az lehet mai dátummal visszamenőleges igazolás. Ugyhogy ti is figyeljetek, mert visszamenőleg csak így lehet igényelni. Az fontos, hogy ezt nem lehet véglegesíteni. , nekem vizsgálatom csak nagyon régi van, akkor még nem dolgoztam. Most a háziorvosnál próbálkoztam, hogy beutaljon egy vizsgálatra, azt mondta, hogy ez igazságtalan meg hülyeség :D egy másik, aki nem háziorvos, de mondom megkérdezem, az azt mondta hogy nem is létezik ilyen.... Akkor most mivan? doktoráljak le? hihetlen amúgy
2014. okt. 2. 11:13
 3/6 A kérdező kommentje:
azért figyeljetek erre az igazolásosdira, mert lehet hogy elfogadják és a pénzt is kiutalják, mivel magát az igazolást nem kell mellékelni az adóbevalláshoz, viszont rendelkezésre kell bocsátani egy esetleges ellenőrzésnél. Járjatok utánna, nehogy megbüntessenek. Ha én meg is kapnám az igazolást valami csoda folytán, akkor is csak a mostni hónaptól, azaz októbertől érvényesíthetném.
2014. okt. 2. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:

- én találtam a neten ezt a lehetőséget

- párom könyvelője ráharapott

- ismerős gasztro főorvos adott papírt (nem tudom milyent)

- könyvelő beküldte, most várunk :)


páromnak születésétől van, csak nem vizsgáltatta, szóval meglátjuk mit lép a NAV

2014. okt. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
köszi, utánajárok
2014. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az mondta egy másik orvos, hogy ne is reméljem, hogy pénzt látok ebből valaha.... miért lehet ez? nem értem,
2014. okt. 13. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!