Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet valaki allergiás a csokira?

Lehet valaki allergiás a csokira?

Figyelt kérdés
Azért gondoltam arra, hogy esetleg erre lehetnék allergiás, mert kb. augusztus óta folyamatosan pattanásos az arcom, de csak az orcákon és a nyakon (!), és nem egészen olyanok, mint egy pattanás, mert fájdalmasak és pirosak, kb. két nappal a kialakulásuk után gennyes a közepe, és nehezen kinyomható. Először fülbevalóra gondoltam, mert akkortájt vettem egy bizsut és azóta is hordom, de tegnap már kivettem. Még figyelgetem, de eszembe jutott, hogy én sajnos eléggé csokimegszállott vagyok (azért nem eszek meg minden nap egy tábla csokit, de egy-két, maximum 3 szelet csokit bármilyen formában igen).

#allergia #csokoládé #pattanás #kiütés #csokiallergia #csokoládéallergia
2014. dec. 9. 17:15
 1/4 anonim válasza:
Igen,van aki allergiás a csokira, pl én is.Viszont nekem teljes mértékben különböznek a kiütéseim. Ha sok csokit eszek.Pl tábla csoki és másnap nutekllás kenyér és utána megint sok csokit eszek akkor kiütéseim lesznek..Picit nagyobb mint egy szúnyogcsípés s viszke.De ritkán jön ki rajtam.Mondom, nagyon sok mennyiséget kell egyek ilyenkor. És 3 napig ha diétázom, semmi tartósítószer, tejtermék csoki, akkor el is tűnnek.. Szerintem a te esetedben nem a csokira vagy allergiás
2014. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bocsi a helyesírásért.
2014. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BB.Bence válasza:
szerintem lehet a csokitól is én meg pl úgy vettem észre hogy az egyszerű cukroktól mint az édességek és a sütemények pattogok ki az arcomon és a hátamon is elég csúnyán, mikor hosszabban kihagytam az étrendemből ezeket (3 hónap) egyre jobban elmúltak illetve helyenként még jött ki pattanás de 85-90 %-al kevesebb.
2014. dec. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sziasztok nekem az van, hogy ha eszem a csokit, utána pár órán belül bevizesedem - 2 "övlyuknyira" - reggel egy kis kocka, kb délben már feszül a nadrág rajtam - öv átállítása, és nem megy le ez a plusz, megmarad a víz!Mintha gyorshízási fokozatba tettem volna magam. És zsír lesz belőle - egy kis kockától, nem egész táblától! Akinek mutattam, hogy ez van velem, kiröhögött, de mióta látta, már elhiszi. A szeme előtt történt minden.
2015. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!