Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hová fordulhatnék az ekcémámma...

Hová fordulhatnék az ekcémámmal? Már szinte mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés

Három éve küzdök az ekcémával. Többször voltam bőrgyógyásznál, legalább 8 féle kenőcsöt próbáltam, vény nélkülit és vénykötelest egyaránt, volt közte szteroidos is, gyógyszerrel kiegészítve. Vagy egyáltalán nem hatottak, vagy ha elsőre hatottak is, mikor újból kiújultak a tüneteim, már nem. Voltam IgE, IgA, IgG és nutritív vizsgálaton is. Lisztérzékeny vagyok. Amikor elkezdtem a diétát, szépen rendbejött a kezem, de azóta ismét kiújult, és most mintha egyre rosszabb lenne. Régebben a tünetek hol előjöttek, hol maguktól elmúltak, de most augusztus óta folyamatosan fáj a kezem. Változó, hogy sebes lesz, kiütéses vagy viszket és hámlik, most éppen az utóbbi. Az allergia vizsgálat szerint enyhe tejfehérje-érzékenységem van, az orvos azt mondta, azzal nem kell foglalkoznom...ennek ellenére többször kizártam a tejtermékeket is egy-egy hónapra az étrendemből, de a legapróbb javulásnak sem láttam jelét, úgyhogy gondolom, nem ez okozza. Kipróbáltam a sokak által dicsért shea vajat is, semmit nem hatott. Mosdókenőccsel mosok kezet, cérnakesztyűre húzott eldobható kesztyűben mosogatok, takarítok és mosok hajat... Voltam belgyógyásznál is, de ő sem talált semmit. Tartok nyulat, de a tüdőgondozóban is voltam allergiavizsgálaton, nem vagyok allergiás a szőrére.

Egyszerűen nem tudom, hogy ezek után hová fordulhatnék, de egyre rosszabbul viselem az állandó fájdalmat, meg hogy mindenki elől dugdosnom kell a kezemet. Lassan szeretnénk majd kisbabát, de nem tudom, bele merjek-e vágni a babaprojektbe, mert nem akarom, hogy a gyerekem csak azt az érzést kösse hozzám, hogy ha kézbe veszem, hogy milyen érdes a kezem, nem akarok neki fájdalmat okozni. :(

Ha volt valaki hasonló helyzetben, mi volt az, ami segített? Köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 1. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Probaltal mar szedni pl. Omega 3 kapszulat vagy borago olaj kapszulat,nagyon segithet.


[link]


Szerintem egy probat meger,ne csak kenöcsöket hasznalj,hanem belülröl is segits,en mind a 2 hasznalom,nekem is az ekcemam elöjött azelött,az arcomon,nem nagy,de semmi nem segitett.

2015. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A leírásból nehezen derül ki, hogy miben nyilvánul meg az ekcéma, csak a szöveg közepe felé kezd világosodni a dolog. Milyen munkát végzel egyébként, mert a leírtak alapján, mintha csak otthon tartózkodnál. Milyen anyagokkal érintkezel a mindennapokban ? Amikor az ekcéma jelentkezett, milyen egyéb változás állt be az életedben, mi lett az új dolog ? Az ilyen nehezen azonosítható eseteknél nagyon fontosak az egészen apró részletek, amelyeket az ember hajlamos "kifelejteni".
2015. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Titkárnő vagyok, irodában dolgozom, úgyhogy nem érintkezem semmi különösebb allergénnel, nem vagyok poros helyen vagy ilyesmi. Viszont sokat stresszelek, nem szeretem a munkámat. Tudom, hogy ez lehet kiváltó ok, csak nem igazán tudok változtatni rajta, ráadásul az ekcémám már előbb kijött, mint hogy itt kezdtem volna dolgozni.

A változás az volt, hogy lediplomáztam és albérletbe költöztünk a párommal. (De előtte is ebben a városban éltem, csak kollégiumban.) A nyuszit is akkor vettük, amikor beköltöztünk, de elvileg nem vagyok allergiás a szőrére.

2015. jan. 1. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csináltak allergia vizsgálatot kutyára, macskára, és nem jött ki allergia a szőrre. Érdekes mert nagyon allergiás vagyok az állatszőrökre. Ekcémám van és most már be is fulladok tőlük.
2015. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én szintén ekcémás vagyok kezen ritkán(főképp nyáron) térdhajlatban és az utóbbi időben az ARCOMON! A szám a szemem egyik roszabb mint a másik. A bőrgyógyász egy Elocom nevű szterodidos krémet írt fel ami levitte! Egy ideig de aztán visszajött. EZUTÁN A háziorvosommal próbálkoztunk aki valamilyen kevert kenőcsöt írt fel amit gyógyszertárban kikevertek csodálatos sajnos szuntén szteroidos szóval szájnal es szemnel óvatosan vele de leviszi az ekcémát 2-3 nap alatt 😊
2015. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!