Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől van ez ha tejet iszok?

Mitől van ez ha tejet iszok?

Figyelt kérdés
Felpuffadok, hangosan morog a hasam és fura levegős hangokat ad, de nincs hasmenésem... csak olyan vagyok mint a lufi... laktóz? tejcukor? mi lehet ez? Ittam már forralt tejet és tartottam már tejmentes napot... nem volt egyik se hatásos...

#érzékenység #tej #puffadás #laktóz tejcukor
2015. jan. 6. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, kicsit ellentmondásos a kérdésed: ,,Mitől van ez, ha tejet iszok?" ,,Tartottam tejmentes napot, és egyik sem volt hatásos".


A tejcukor-érzékenységnek ezek lehetnek a tünetei, amit felsoroltál, a hasmenés nem törvényszerű természetesen. Viszont van több fokozata, van, aki csak magát a tejet nem bírja, és van, aki a tejtermékeket sem. Tehát ne csak tejmentes napot tarts, hanem teljesen tejtermék-mentes napot, ne egyél tejfölt, joghurtot, sajtot se, vagy ha igen, akkor laktózmenteset. Sőt, ne egy nap legyen, hanem mondjuk egy hét. Ha még ekkor is rosszul vagy, akkor valószínűleg nem a tej lesz a gond.

2015. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha laktózérzékeny vagy akkor nem csak a tejet kell sajnos kerülnöd,hanem az összes tejterméket:sajt, túró rudi stb


Az hogy mi a baj,csak te tudod kitotózni szétválasztásos étrenddel.

Lehetsz lisztérzékeny is és lehet h a kenyér miatt van és nem is a tej miatt.

2015. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
háziorvos írjon fel laktáz tablettát, és rágcsáld el tejfogyasztás előtt a dobozra írt adagot.
2015. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Laktóz intolerancia. Hiába forralod fel a tejet és egy nap szünet nem elég. Ha rám jön a hülyeség és beleiszok a tejbe, nem csak aznap, hanem az utána jövő 2 napig még rosszul vagyok. Menj el háziorvoshoz és kérj beutalót vizsgálatra, ott pontosan meg tudják mondani hogy érzékeny vagy-e vagy nem. Utána neked kell kikísérletezni, hogy mit bír a szervezeted, van aki élőflórás és savanyított tejterméket ehet, van aki attól is beteg.
2015. jan. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és a laktáz tablettát csak gyerekkorban támogatja a tb, amúgy drága és alig ér valamit. Csak fél deci tejet lehet meginni vele, annyit dolgoz fel. Nem arra való, hogy ihasd a tejet, hanem hogy ha fennáll a veszélye, hogy a tudtodon kívül (vendégség, lagzi, étterem, kirándulás, menza) tej van a kajádban, akkor az a minimális mennyiség ne okozzon bajt.
2015. jan. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!