Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Valakinek van Raynaud szindrom...

Valakinek van Raynaud szindromaja? Vagy mutottek barkit emiatt?

Figyelt kérdés
es esetleg mivel keni :)
2015. jan. 27. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

SZia!


nekem van, változó hogy melyik ujjaim fehérednek el, hidegtől, de már az őszi hűvös szellőtől is. Elvileg szőlőmagolajos és fahéjas krémmel (sima lanolin krémet kell kérni a gyógyszertárba és magadnak bekeverni) rendbe hozza, mert értágító. TUdtam segíteni? :)

2015. jan. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia nekem ezt diagnosztizalta anno a doki de nekem éppen hogy pirosak es duzzadtak :( amikor jön a rossz idő télen mindig akkor van ez, igazabol ezért nem tudom mit használhatnek. Amikor "gyógyul" akkor marhara viszket es kiszarad..
2015. jan. 28. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor a doktorúr félre diagnosztizált, vagy nem volt teljesen tisztában ezzel a szindrómával, megesik!


Mert ez a szindróma pont hogy az érszűkület miatti fehérség, bekékülés... Illetve érzéketlenség. : ( De neked meg így, hogy vörös és duzzadt, pont az ellentettje, tehát máás lesz.

2015. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Arnold901005 ***** válasza:

Szia!


Nekem is van. Jól kifogtam így pasasként, mert állítólag ez zömmel nőknél jelentkezik.

Szerencsére műteni még nem kellett, de az lesz a következő lépés szerintem, mert kezdünk kimeríteni mindent már a dokival, nem akar használni a gyógyszer, értágító infúzió sem igazán és mondta, hogy most még egy módszert kipróbálunk és ha nem válik be, akkor lesz belőle műtét. Remélem, hogy idáig nem jutok el és használni fog végre az a kezelés, amibe most belefogunk.

Kenni nem nagyon szoktam, max. a kiszáradás miatt hidratáló krémmel. Kezem-lábam lilul, meg fehér, vörös és zsibbad, nem érez.

Tanácsos kesztyűt hordani akár otthon is, amikor nem kell a kezedet használni és nem árt, ha nem csak a kezedet tartod melegen, hanem mindenedet, így talán ritkábban jönnek majd az érgörcsök. Nekem legalábbis ezt tanácsolta a doki. Esetleg próbáld ki.

2015. márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!


Tudna valaki egy jó szakorvost ajánlani?

2016. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!