Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A kisfiam 4 éves és már 2 éve...

Dugóné kérdése:

A kisfiam 4 éves és már 2 éve kiderült hogy gyümölcscukor érzékeny hiába diétázunk ha újra kezdjük a diéta elhagyását mindig vissza esik. Ki tudja ezt nőni a gyerekem?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem értem, hogy ha érzékeny, akkor miért kell erőltetni.
2015. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

1-es: "nem értem, hogy ha érzékeny, akkor miért kell erőltetni"


NEM eröltetésröl van szó, hanem arró, hogy a gyümölcscukor (fructóz) nemcsak "gyümölcscukorként" fordul elö, hanem a hétközlnapi élelmiszerek nagy része tartalmazza.

Többek közt - a gyümölcsökön kivül - a zöldségfélék, diófélék, gabonafélék is, meg majdnem minden félkész termékben is megtalálhatóak. Szóval teljesen kihagyni igen nehéz, kb színhús és rizs az, amit biztonságosan fogyaszthat, akinek ilyen problémája van.


A kérdésre: a diéta után ne vegyesen kezdd etetni, hanem csak egy-egy élelmiszert hozz vissza (ahogy a babáknál is kezdik a hozzátáplálást), és azt viszont legalább egy hétig próbáld kis adagokban. Sok esetben pár nap alatt megszünik az erös reakció és el tudja viselni az adott élelmiszert.


Csak egy megjegyzés a témához: a fruktóz- és egyéb élelmiszerérzékenység kialakulását nagy mértékben elösegíti, ha a gyerek kis korában (az elsö évben) nem kap az adott élelmiszerböl, mert késöbb már nem (vagy alig) tudja a szervezet megtanulni megemészteni. Éppen ezért igen sokat árt a mai "mindent, ami allergén lehet elkerülni" táplálkozási divat. Ezzel ugyanis csak megalapozza a szülö a különféle problémákat.

2015. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

2-es te egy kicsit el vagy tévedve.

a fruktóz intolerancia azt jelenti, hogy soha nem ehet fruktózt az ember, mert májkárosodásban meghal.


ha fruktóz felszívódási zavarról van szó, akkor van a hozzátáplálásos diéta.


a kérdező gyümölcscukor-érzékenységről írt, ami az első állapot.

2015. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
ja a másik, hogy a fruktóz-intolerancia az fogamzáskor keletkezik. tehát nem elkerülhető. egy enzimje nincs meg az embernek, ami nem is fog kialakulni.
2015. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

ma 10:24-es: a 2. vagyok, a fiamnak van fruktóz-intoleranciája, és éppen az orvos javaslata alapján álltunk rá a lassankénti visszaszoktatásra - szóval "valamennyi" fogalmam van a témáról.


Van, amit így idöközben meg tud enni, és van, amit végleg ki kellett iktatni - de ez egyénenként változik, nem mindenkinek ugyanaz az, amivel gondja van.


Ez ugyanis nem úgy van, hogy amiben van fruktóz, az ehetetlen számára, hanem az adott élelmiszerben lévö egyéb anyagok is belejátszanak.

2015. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van... nálam a bélgyulladás idézte elő. A bélgyulladást a 36 éves korban diagnosztizált lisztérzékenység. A lisztérzékenység előtt küzdöttem tej allergiával, de nem tudtam róla-utólag tudatosult. Tehát a tej,majd a liszt úgy tönkre vágta a belemet,hogy már a fruktóz sem megy. Ez a szerzett érzékenység.... bélflóra regeneráló és szigorú diéta mellett sokat javult a helyzet! Már bizonyos fruktóz gond nélkül lecsúszik :) a tejtől továbbra is haldoklom,tehát kiiktatva végleg. Egyik táplálék allergia vagy intolerancia sem játék. A máj rámehet teljesen.
2015. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
és milyen tünetei voltak a lisztérzékenységnek, hogy nem tűnt föl 36 éves korodig?
2015. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!