Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért vették el a laktózérzéke...

Miért vették el a laktózérzékenyektől a 90%-os utazasi kedvezményt? Van esély arra, hogy visszakapják? Ezzel a betegséggel milyen kedvezményekre jogosult a beteg?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 4. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem egy olyan "betegség", ami megnehezíti a munkakeresést, mint egy vak vagy mozgáskorlátozott embernél, nem igényel különösebben drága gyógyszereket, kezeléseket, amikre járkálni kell, max kicsivel drágábbak a laktózmentes készítmények. Ami megoldható úgy is, hogy nagyrészt kihagyod az étrendedből.

Sok fontosabb dologra sincs pénze az államnak, meg tulajdonképpen szinte minden harmadik ember laktózérzékeny valamilyen szinten. Ez amúgy sem egy fogyatékosság, én legalábbis sose éreztem annak, nem tudod, te hogy vagy vele. :D

2015. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem. Nálunk az a baj, hogy a szüleim eddig is elég nehezen tartották el a családot (16 éves vagyok) és a napokban derült ki hogy tejcukorérzékeny vagyok. Most mindenből csak laktózmentest vesznek, mert már egy kevés "normális" tejterméktől is rosszul vagyok.

Hallottam, hogy régen járt ez az utazási kedvezmény, ezzel legalább kicsit könnyebb lett volna, de utánaolvastam, hogy 2013-ban elvették.

2015. ápr. 4. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert attól, hogy kedvezményesen utazhatsz az életed nem lesz jobb. Igazából ha még kiskoru vagy akkor emelt családipótélkot kaptok, és az kompenzálja, a nagyobb kiadásokat.
2015. ápr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát kell az álamkincstárnak inri egy levelett hogy ez meg az a panaszod ,én glutén érzékeny vagyok és külön van cöliákia ahol minket fel világositottak ezekröl de vannak laktozérzékeny csoportok söt van egy glutén mentes csoport ahol vannak laktoz érzékenyek és ha ott is ki irod a kérdésed szivesen válaszolnak rá és még meg is tudod velük beszélni a problémáid és a tapasztalataid

15L

2015. ápr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mert attól, hogy kedvezményesen utazhatsz az életed nem lesz jobb. Igazából ha még kiskoru vagy akkor emelt családipótélkot kaptok, és az kompenzálja, a nagyobb kiadásokat."

az az emelt családipótlék amit adnak az nem segit nagyon drágák a laktoz mentes termékek egy tészta csak 600 ft és adnak + 10.000 ft és el megy a család be vásárolni a gyerekének még hozzá rakhat még egy 10.000 ft-ot és még alig vett valamit a gyerekének hogy egyáltalán tudna enni ez mellet az ingyen utazás azzal jobb hogy nem kell több ezer forintokat ki adni amit valami ehetetlen szar száraz kajára el költenek mert az ilyen mentes termékek nem igazán finomak nekem is egy éig laktoz mentesen kellet étkeznem legszivesebben le szurtam volna magam minden anyira száraz volt és egyszerüen mindenben van laktoz

2015. ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

de nem nagyon értem, miért kell laktózmentes tejterméket venni.

max nem iszol tejet, mi ebben a nehéz?

én is közepesen érzékeny vagyok rá, semmi nehézséget nem okoz.

2015. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Ha laktózérzékeny vagy, gondolom tudod hogy nem csak a tejben van laktóz:) Lehet hogy neked nem vált ki olyan erős tüneteket. Nekem pl egy áfonyás cerbonától már hasmenésem van, pedig abban aztán tényleg nincs sok laktóz.
2015. ápr. 16. 18:04
 8/8 anonim ***** válasza:

hát ez rossz lehet, én elismerem, de készételt én mondjuk alapból nem eszem, csak nagyon-nagyon ritkán, ha elkerülhetetlen.

szóval én igyekszem teljesen csak a legalapabb alapanyagokat beszerezni, és azokból főzök, nem tudom, emiatt miért szorulnék utazási támogatásra, hiszen így még olcsóbban kijövök.

ahogy észrevettem, én a cukoralkoholokra vagyok érzékeny, hasmenésem lesz tőlük. ami gond, hogy ez gyógyszerben van cukoralkohol, még a széntablettában is, a vitaminokban is.

na szóval a lényeg, hogy ezzel az erővel majdnem mindenki igényelhetne valami támogatást a nyűgére, mert mindenkinek megnehezíti valami az életét.

2015. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!