Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintetek az mi lehet, ha a...

Szerintetek az mi lehet, ha a kézfejemen sokszor sötétlila lesz a kezem? És hogyha elkezdek futni és kimelegszem, vagy nagyon meleg vízben fürdöm mindenhol viszkedni kezdek és piros leszek?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 4. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Pöttyök lesznek a bőrödön, mint csalánkiütésnél, vagy egyenletesen kipirosodik? Mennyi ideig maradnak meg ezek a tünetek? Van még más elváltozás is, pl. duzzanat vagy ilyesmi...
2015. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hidegben is előjön, vagy csak melegben?
2015. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak melegben jön elő,és és a kézfelyemen egy vöröses lila folt jelenik meg. De előfordult hogy megjelentek piros pöttyök is és aztán rettentően kiszáradt,kisebesedett a kezem,amire kaptam kenőcsöt ami segített is de a vöröses lilás folt megjelenését nem akadályozta meg. Emellett ha kimelegedem vagy nagyon melegem van akkor viszketni kezdek mindenhol és ahol megvarom piros foltok jelennek meg..:/
2015. ápr. 4. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:

A melegkiütésnek (meleg urticaria) is vannak ilyen tünetei, ez tulajdonképpen csalánkiütés, amit a meleg okoz, tehát a testhőmérséklet emelkedése esetén jönnek elő a tünetek (pl. sport, forró fürdő). Van akinél hólyagok, van akinél csak piros foltok.

De leszögezem, én nem vagyok orvos, ez csak egy tipp. Még ezernyi más dolog is okozhatja ezt. A helyedben mielőbb orvoshoz mennék.


Itt vannak érdekes cikkek:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

De ha rákeresel a google-n, van még sok.

2015. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves #3 :)

Sokat segítettél,rájöttem hogy ez ekcéma..:/ Elmegyek bőrgyógyászhoz!

2015. ápr. 4. 21:03
 6/9 anonim ***** válasza:

"elkezdek futni és kimelegszem, vagy nagyon meleg vízben fürdöm mindenhol viszkedni kezdek és piros leszek"


Felmegy a vérnyomás! - kitágulnak az erek - pirosság.

Még hogy ekcéma xD

2015. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem vicces. Nem mindegy, hogy kicsit kipirosodik-e a bőr, vagy olyan szinten elkezd felduzzadni és viszketni, hogy legszívesebben tíz körömmel nyúznád le magadról...
2015. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Annyira azért nem vészes,hála istennek,csak zavaró :/
2015. ápr. 16. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor szerencséd van. Mondjuk 6 évvel ezelőtt nekem is úgy kezdődött, hogy edzés után, vagy amikor hajat szárítottam a nyakamon, karomon és hasamon apró piros pöttyök jelentek meg. Aztán "kicsit" bedurvult. Most már szedek rá gyógyszert, de ha elfelejtem bevenni, azt nagyon megszenvedem.

Nagyon kívánom neked, hogy tényleg csak ekcéma legyen. Bár én nem hiszem, hogy az. Már mint a kezeden lehet, de pirosság és a viszketés nem valószínű.

2015. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!